_Strona główna > Austria > Wiedeń
Z wizytą u cesarza
(Wiedeń)
Wycieczka dla grup zorganizowanych
cena od 340 zł/os (przy 45 osobach pełnopłatnych)

PROGRAM


krypta cesarska, Wiedeń

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia ok. godz. 1.00
- przyjazd pod WIEDEŃ. Zwiedzanie Wzgórza Kahlenberg, miejsca z którego król Polski, Jan III Sobieski wyruszył z atakiem na oblegających Wiedeń Turków. Na wzgórzu znajduje się kościół z kaplicą Jana III, a z tarasu rozciąga się wspaniały widok na stolicę Austrii.
- przejazd do centrum, spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta z zewnątrz: Dom Hundertwassera, przykład niesamowitego kunsztu architektonicznego wiedeńskiego budowniczego. Ring: światowej sławy Opera Wiedeńska, Hofburg, majestatyczny pałac śródmiejski Habsburgów, Kunsthistorisches i Naturhistorisches Muzeum (wspaniałe bliźniacze budynki mieszczące w sobie zbiory zarówno sztuki pięknej, jak również historii naturalnej). Przykładem klasycyzmu w architekturze jest budynek Parlamentu, natomiast neogotyku: Nowy Ratusz. Burgtheater (teatr miejski), Uniwersytet, Kościół Wotywny - świątynia ufundowana przez cesarza po nieudanym zamachu na jego życie. Spacer po ścisłym centrum: katedra św. Szczepana, gotycki kościół usytuowany jest w sercu miasta, a zarazem i kraju. Jego strzelista wieża rozpoznawalna jest przez każdego kto choć raz był w Wiedniu. Barokowy kościół św. Piotra. Zwiedzanie krypty cesarskiej w klasztorze kapucynów: niesamowitego miejsca, gdzie pochowani są władcy i członkowie rodziny Habsburgów, rządzącej Austrią od średniowiecza po 1918 rok. Czas wolny.
- przejazd na nocleg.

- zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- dalsze zwiedzanie Wiednia: Pałac Schönbrunn: przejście "Trasą imperialną" (dla chętnych, indywidualnie) po 22 pałacowych salach, gdzie zobaczyć można jak żyli Franciszek Józef I i Elżbiety (Sisi). Oszałamiający przepych pałacu, wzorowany na francuskim Wersalu i mu z powodzeniem dorównujący, zaświadczać miał o potędze i bogactwie rodziny cesarskiej. Czas wolny w pięknych ogrodach Schönbrunnu, zaprojektowanych w epoce nowożytnej, symbolizować mają idealny ład stworzony przez człowieka.
- przejazd do Kościóła św. Karola Boromeusza - odnowione freski na kopule święcą dawny triumf, a dzięki windzie i platformie można podziwiać je na wyciągnięcie ręki. Barokowy kościół oflankowany jest dwiema kolumnami (wzorowanymi na kolumnie Trajana w Rzymie), ukazującymi na spiralnym reliefie życie św. Karola Boromeusza. Budowla ta powstała w XVIII w. po ostatniej epidemii dżumy w Wiedniu. Dodatkowo w dzwonnicy zorganizowano kameralne muzeum poświęcone św. Karolowi Boromeuszowi, biskupowi Mediolanu. Czas wolny, wyjazd z Wiednia w godzinach popołudniowych
- powrót do Wrocławia w godzinach nocnych.


Kościół św. Karola Boromeusza, Wiedeń

Świadczenia wliczone w cenę:

- transport
- ubezpieczenie
- nocleg ze śniadaniem
- obiadokolacja po zakwaterowaniu pierwszego dnia
- opieka pilota
- usługa przewodnika w centrum Wiednia pierwszego dnia

UWAGI:
Program i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i po muzeach. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie (ok. 19 Euro).

Dla grup zorganizowanych możliwość indywidualnej kalkulacji imprezy.

_Strona główna > Austria > Wiedeń
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 22.12.2010 - Maciej Oziembłowski (c)