_Strona główna > Austria > Wiedeń
Pałace i ogrody w stolicy Austrii
(Wiedeń)
Wycieczka dla grup zorganizowanych
cena od 340 zł/os (przy 45 osobach pełnopłatnych)

PROGRAM:


Belweder, Wiedeń

Schönbrunn, Wiedeń

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia.
- przejazd do centrum WIEDNIA, spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta z zewnątrz: Dom Hundertwassera, przykład niesamowitego kunsztu architektonicznego wiedeńskiego budowniczego. Ring: światowej sławy Opera Wiedeńska, Hofburg, majestatyczny pałac śródmiejski Habsburgów, Kunsthistorisches i Naturhistorisches Muzeum (wspaniałe bliźniacze budynki mieszczące w sobie zbiory zarówno sztuki pięknej, jak również historii naturalnej). Przykładem klasycyzmu w architekturze jest budynek Parlamentu, natomiast neogotyku: Nowy Ratusz. Burgtheater (teatr miejski), Uniwersytet, Kościół Wotywny - świątynia ufundowana przez cesarza po nieudanym zamachu na jego życie. Spacer po ścisłym centrum: katedra św. Szczepana, gotycki kościół usytuowany jest w sercu miasta, a zarazem i kraju. Jego strzelista wieża rozpoznawalna jest przez każdego kto choć raz był w Wiedniu. Barokowy kościół św. Piotra. Zwiedzanie krypty cesarskiej w klasztorze kapucynów: niesamowitego miejsca, gdzie pochowani są władcy i członkowie rodziny Habsburgów, rządzącej Austrią od średniowiecza po 1918 rok. Czas wolny.
- zwieszanie Muzeum Historii Naturalnej lub Historii Sztuki. Zbiory muzeum przedstawiają przeróżne eksponaty z historii naszej planety: skamieniałe żyjątka, szkielety dinozaurów, ale również świat nam bliższy: ssaki i ptaki. Muzeum jest przyjazne dla zwiedzających - to nie tylko szklane gabloty, ale miejsce gdzie każdy może gdzieś zajrzeć, coś dotknąć i przekonać się jak rozwijał się świat ożywiony na Ziemi. Po drugiej stronie placu Muzeum Sztuki oferuje zbiory malarstwa, rzeźby czy rzemiosła artystycznego, na wyskim, europejskim poziomie. Można w nim przśledzić wszystkie style i epoki artystyczne. Czas wolny.
- przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Naturhistorisches Museum, Wiedeń

Katedra św. Szczepana, Wiedeń

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- dalsze zwiedzanie Wiednia: Pałac Schönbrunn: przejście "Trasą imperialną" po 22 pałacowych salach, gdzie zobaczyć można jak żyli Franciszek Józef I i Elżbiety (Sisi). Oszałamiający przepych wzorowany pałacu, wzorowany na francuskim Wersalu i mu z powodzeniem dorównujący, zaświadczać miał o potędze i bogactwie rodziny cesarskiej. Czas wolny w pięknych ogrodach Schönbrunnu, zaprojektowane w epoce nowożytnej, symbolizować mają idealny ład stworzony przez człowieka.
- przejazd do Belwederu, zwiedzanie pałacu Eugeniusza Sabaudzkiego, mecenasa sztuki i jednego z książąt którzy podnieśli Wiedeń do rangi stolicy kulturalnej. W trakcie przechadzki z przewodnikiem: Górny Belweder, Barokowy ogród, Dolny Belweder i ogród osobisty księcia. Ze wzgórza na którym zbudowany jest Belweder rozciąga się wspaniały widok na miasto - nazwa "Belvedere" oznacza "piękny widok".
- Czas wolny w centrum. Wyjazd z Wiednia w godzinach popołudniowych.
- powrót do Wrocławia w godzinach wczesnonocnych.

Świadczenia wliczone w cenę:

- transport
- ubezpieczenie
- nocleg ze śniadaniem
- obiadokolacja po zakwaterowaniu pierwszego dnia
- opieka pilota
- usługa przewodnika w centrum Wiednia pierwszego dnia

UWAGI:
Program i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i po muzeach. Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie (ok. 25 Euro).

Dla grup zorganizowanych możliwość indywidualnej kalkulacji imprezy.

_Strona główna > Austria > Wiedeń
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 22.12.2010 - Maciej Oziembłowski (c)