_Strona główna > Dania > Bornholm
flaga Danii
Bornholm
flaga Danii
Mapka oraz krótka informacja o wyspie
Rowerowe Eldorado
skała wnętrze kościoła kamień runiczny w Hasle  

Skała Jons Kapel

Wnętrze kościoła-rotundy w Osterlars

Obok kamienia runicznego

 

Bornholm to duńska wyspa na Morzu Bałtyckim, z której bliżej jest do Szwecji (35 km) lub do Polski (90 km), aniżeli do Danii. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni 588 km2 (dwukrotnie większej od obszaru Wrocławia) zgromadzone jest całe bogactwo krajobrazowe i przyrodnicze (jak również kultury materialnej) związane z historią Skandynawii. Urozmaicona nizinna powierzchnia, w centrum wyspy przechodzi w usiane głazami narzutowymi pofałdowane wzgórza wznoszące się na wysokość 162 m n.p.m. Zróżnicowana linia brzegowa świadczy również o atrakcyjności Bornholmu: wybrzeże północne stanowią przeważnie postrzępione urwiska skalne, sięgające nad samym brzegiem na wysokość ponad 80 m; natomiast południowe płaskie wybrzeże charakteryzuje się wspaniałymi plażami z białym piaskiem, zaliczanymi do najatrakcyjniejszych w Europie.

Rowerowy raj. Bornholm pokryty jest gęstą siecią ścieżek rowerowych, biegnących wzdłuż i wszerz wyspy poprzez jej najpiękniejsze tereny. Ponad 200 km ścieżek rowerowych budowano wykorzystując stare nasypy kolejowe, leśne ścieżki i polne drogi, gdzie gwarantowane jest maksimum bezpieczeństwa i wrażeń estetycznych. Wykorzystując wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych podczas pobytu na Bornholmie każdy turysta zgodnie ze swoimi możliwościami może dobrać dla siebie odpowiedni odcinek trasy.

Mapka Bornholmu

  wędzarnia kościół w Nexo    
 

Wędzarnia w Svaneke

Nexo

   
_Strona główna > Dania > Bornholm
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław,
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 12.02.2009 - Maciej Oziembłowski (c)