_Strona główna > Czechy > Zlote Hory, Kraliky, Międzygórze, Bardo
flaga Czech
Przygraniczne Sanktuaria
flaga Czech
Wycieczka jednodniowa dla grup zorganizowanych
cena od 80 złotych/os.

PROGRAM:

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

- wyjazd z Wrocławia w godzinach porannych

- zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Pomocnej w ZLOTYCH HORACH. Kult Matki Boskiej w tym miejscu rozwija się od ok. 1718 roku. Legenda głosi, że kobieta uciekając przed wojskami szwedzkimi schroniła się w tym miejscu, a Matka Boska pomogła jej urodzić syna, Martina. Od tego czasu Matka Boska Pomocna ze Zlotych Hor wspiera rodzące matki. Spacer po Dolinie Straconych Sztolni, gdzie obejrzeć można młyny płuczące złoto.


Sanktuarium Matki Boskiej Pomocnej, Zlote Hory

- przejazd do KRALIKÓW, gdzie znajduje się XVIII wieczne centrum pielgrzymkowe. Położone na Górze Matki Boskiej, posiada w drodze na szczyt Drogę Krzyżową. W sanktuarium znajduje się kaplica Świętych Schodów. W czasach komunistycznych byli tu intenowani zakonnicy ze zlikwidowanych klasztorów.

- MIĘDZYGÓRZE to kolejne Stanktuarium: Matki Boskiej Śnieżnej. Historia wiąże się z wójtem Wilkanowa, który przyniósł tu z pielgrzymki do Mariazell (w 1750 roku) figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem i postawił ją na zboczu Góry Iglicznej. Z czasem w tym miejscu zbudowano sanktuarium.

- przejazd do BARDA. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary. Kult maryjny rozpoczął się już w XIII wieku, a pielgrzymi przybywali po pomoc do znanej z cudów figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem.

- powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych


Sanktuarium Maryjne, Bardo

Świadczenia wliczone w cenę:
- transport,
- ubezpieczenie,
- opieka pilota,

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja

UWAGI :
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i po muzeach.
_Strona główna > Czechy > Zlote Hory, Kraliky, Międzygórze, Bardo
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 03.01.2011 - Maciej Oziembłowski (c)