_Strona główna > Czechy > Czechy Zachodnie, pielgrzymka
flaga Czech
Pielgrzymka po Czechach Zachodnich
flaga Czech
Wycieczka dwudniowa dla grup zorganizowanych
cena od 295 złotych/os.

PROGRAM:

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia w godzinach porannych
- przyjazd do TREBECHOVIC NAD OREBEM, gdzie zobaczyć można wspaniałe Muzeum Szopek. Szopki bożonarodzeniowe wpisały się już dawno w czeską tradycję. W muzeum ekspozycja obejmuje unikatowe i oryginalne szopki ludowe. Szczególną atrakcją jest stworzona w XIX wieku mechaniczna szopka o wymiarach 7 x 3 x 2 metry i posiada setki stojących lub poruszających się figurek!
- spacer po KUTNEJ HORZE. Miasto to w średniowieczu było drugim, po Pradze, największym miastem królewskim w Czechach. Kutna Hora powstała w XIII wieku, nieopodal kopalni srebra. Ten cenny kruszec sprawił, że miasto zdobyło sławę, znaczenie i bogactwo. Na trasie zwiedzania: piękny późnogotycki kościół św. Barbary, seminarium jezuickie, gotycki kościół św. Jakuba oraz barokowy klasztor urszulanek


Katedra św. Barbary, Kutna Hora

- zwiedzanie SVATEJ HORY - miejsca pielgrzymkowego powstałego przy górniczym miasteczku Przybram. Świątynia wybudowana została w stylu barokowym, a kryje w sobie Niezwykłą figurkę Marii Pany z Dzieciątkiem Jezus wyrzeźbioną podobno przez pierwszego praskiego arcybiskupa Arnosta z Pardubic z drewna gruszy. Figurka (poczerniała z upływem czasu) została w 1732 r. Ukoronowana przez papieża, a w 1905 roku kościół podniesiono do rangi bazyliki mniejszej.
- PILZNO - stolica Zchodnich Czech. Spacer po starówce: duży, gotycki kościół św. Bartłomieja (z XIII wieczną figurą Pilzeńskiej Madonny), trzecia co do wielkości na świecie synagoga żydowska z efektownymi wieżami o czerwonych kopułach. Rynek o wymiarach 139 x 193 metry był w średniowieczu jednym z największych placów Europy! Renesansowy ratusz, piękne kamienice, kolumna morowa. Nie zapominajmy, że Pilzno to miasto w którym działa słynny browar "Pilzner Urquell".
- przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- przejazd do miejscowości TEPLA, zwiedzanie klasztoru norbertanów. Klasztor przechodzi stopniową renowację, ponieważ zmienne losy (wojny, rabunki, pożary, dewastacje w czasach komunistycznej władzy) doprowadziły do zniszczenia tego architektonicznego kompleksu. W zabudowaniach znajduje się stała wystawa o prześladowaniach duchowieństwa w czechosłowacji w l. 1948-1989. Zwiedzać można konwent, kościół, cenną bibliotekę czy zbiory artystyczne.


klasztor, Tepla

klasztor, Osek

- Rozległy kompleks opactwa cystersów w miejscowości OSEK. Opactwo swój największy rozkwit przeżywało w okresie baroku. Wtedy to powstały: dwór gospodarczy oraz piękne ogrody z dekoracją rzeźbiarską, pawilonami oraz całym systemem wodnym. Szczególnym zabytkiem jest sala kapitulna w stylu gotyckim z zachowanym unikatowym kamiennym pulpitem na książki.
- zwiedzanie LITOMIERZYC - siedzyby diecezji. Spacer po starówce, uznanej za miejski rezerwat zabytkowy. Jednym z ciekawszych budowli jest barokowa katedra św. Stefana, warto również wstąpić na rozległy rynek z arkadowymi kamienicami i zobaczyć fragmenty murów miejskich. Czas wolny na zakupy i odpoczynek.
- wyjazd do Polski.
- przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

Świadczenia wliczone w cenę:
- transport
- ubezpieczenie
- 1 x nocleg ze śniadaniem
- 1 x obiadokolacja
- ubezpieczenie
- opieka pilota

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają we własnym zakresie, ok. 210 CzK.

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja

UWAGI :
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i po muzeach.
_Strona główna > Czechy > Czechy Zachodnie, pielgrzymka
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 03.01.2011 - Maciej Oziembłowski (c)