_Strona główna > Czechy > Hradec Kralove
flaga Czech
Na południe od Karkonoszy
flaga Czech
Wycieczka dwudniowa
cena 275 zł/os (przy min. 45 osobach pełnopłatnych)

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia.
- przejazd do NACHODU. Zwiedzanie rozległego zamku, zbudowanego na skalistym wzgórzu. Pierwotnie gotycki, na przełomie XVI/XVII wieku przebudowany na renesansowy pałac. Z wieży rozciąga się wspaniały widok na miasto. Przylega do niego park francuski z egzotycznymi drzewami i krzewami.
- Młyn wodny i magiel w DOLINIE BABUNI. Dolina ta została nazwana na cześć Bożeny Niemcowej, która tu właśnie umieściła akcję powieści "Babunia". Oba te obiekty zaliczane są do najwybitniejszych zabytków technicznych w Czechach.
- pałac w miejscowości KUKS, wraz ze szpitalem, barokowymi łaźniami i kościołem Najświętszej Trójcy tworzy wspaniały kompleks do którego podjeżdża się zadrzewioną aleją. Barokowa dekoracja rzeźbiarska, choć przez lata niszczona, nadal jest wspaniałą atrakcją. W szpitalu znajduje się dziś Muzeum Farmaceutyczne.
- Tama na Łabie ( zwanej "LES KRALOSTVI"). Po powodziach w 1897 roku zdecydowano się wybudować tamę na Łabie, budowę ukończono w 1919 r a wyniki prac można podziwiać do dziś.
- DVUR KRALOVE - miasto, które kiedyś było posagiem czeskich księżnych. Dziś zachwyca rynkiem z renesansowym Starym Ratuszem i domami mieszczan, Wieżą Szyndzielarską i resztkami murów miejskich.
- miasto - twierdza, zbudowana przez cesarza Józefa II i jego imie nosząca, to JOSEFOV. W programie spacer po mieście i jego fortyfikacjach: basztach, mostach itp.
- obiadokolacja, nocleg


Hradec Kralove

Pałac w Kuks

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- zwiedzanie HRADEC KRALOVE, stolicy Wschodnich Czech. Miasto posiada sto tysięcy mieszkańców, a usytuowane jest przy ujściu rzeki Orlicy do Łaby. O bogactwie miasta zaświadczają: gotycka katedra Św. Ducha, Wielki Rynek, rezydencja biskupa czy kolumna mariańska. Czas wolny. Dla chętnych możliwość zwiedzenia Muzeum Czech Wschodnich.
- Średniowieczny skansen Villa Nova w UHRINOVIE. Ukazuje on życie ludzi w XIII i XIV wieku. Na obszarze skansenu zobaczyć można m. in. domy mieszkalne, kuźnię czy piec do produkcji smaru.
- renesansowy pałac w OPOCNIE. Przywodzące na myśl wawleskie krużganki wspaniałej rezydencji. Skrzydła pałacu otwierają się na park z egzotycznymi drzewami i krzewami. W sąsiedztwie parku znajduje się zwierzyniec, w którym hoduje się daniele, muflony i jelenie Dybowskiego.
- zamek STARE HRADY może zachwycić nie tylko architekturą zamku renesansowego z figuralnymi sgrafitto, ale również wystawą ukazującą życie za panowania cesarza Franciszka Józefa, w II połowie XIX wieku.
- zwiedzanie JICINA, miasta z którego pochodzi Rumcajs, animowany bohater czeskiej bajki. Starówka uznana jest za miejski rezerwat zabytkowy. Miasto zostało założone przed 1304 r. W XVII wieku Jicin został miastem rezydencjonalnym, co zaowocowało jego przebudową w stylu północnowłoskiego manieryzmu. Jest to główne miejsce takiej architektury w Europie Środkowej. W programie: Brama Valdicka, kościół św. Jakuba Większego, zamek i kościół gotycki św. Ignacego Loyoli
. Czas wolny na zakupy.
- wyjazd z Czech w godzinach popołudniowych
- powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych

Świadczenia wliczone w cenę:
- transport
- ubezpieczenie
- opieka pilota
- 1 nocleg ze śniadaniem
- 1 x obiadokolacja

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają we własnym zakresie (ok. 400 CzK).

UWAGI :
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i po muzeach.

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja

_Strona główna > Czechy > Hradec Kralove
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 25.01.2011 - Maciej Oziembłowski (c)