_Strona główna > Czechy > Jesioniki
flaga Czech
Jeseniky różnorodne
flaga Czech
wycieczka dwudniowa
Cena od
230 zł/os
(przy min. 45 osobach pełnopłatnych)

Jeseniky to nie tylko sporty zimowe! Zarówno natura jak i wytwory człowieka potrafią zachwycić tu latem nawet najwybredniejszych!


Jaskyne Na Pomezi

Wytwórnia Papieru w Velkich Losinach

Ekspozycja dzieł z papieru w Wytwórni Papieru w Velkich Losinach

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia
- zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Pomocnej w ZLOTYCH HORACH. Kult Matki Boskiej w tym miejscu rozwija się od ok. 1718 roku. Legenda głosi, że kobieta uciekając przed wojskami szwedzkimi schroniła się w tym miejscu, a Matka Boska pomogła jej urodzić syna Martina. Od tego czasu Matka Boska Pomocna ze Zlotych Hor wspiera rodzące matki.
- czas wolny w Skansenie Górniczym w Dolinie Zaginionych Sztolni. Stoją tam młyny rud złota, a odbywające się zawody i konkursy przypominają niegdysiejszą "gorączkę złota" .
- przyjazd na GÓRĘ PRADĚD, podziwianie ze szczytu tej najwyższej góry Moraw (1492 m n. p. m.) okolicznego krajobrazu Jesioników.
- zwiedzanie elektrowni wodnej pompowo - szczytowej w DLOUHE - STRANĚ. Posiada największą w Europie rewersyjną turbinę wodną i jednocześnie jest elektrownią o najwyższym spadku w Republice Czeskiej. Elektrownia ta uważana jest za jeden z siedmiu cudów Republiki Czeskiej.
- zakwaterowanie w Velkich Losinach. Obiadokolacja. Nocleg.


Ekspozycja n Muzeum Papieru

Kamienica w Šumperku

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- zwiedzanie Muzeum i Wytwórni Papieru w VELKICH LOSINACH. Muzeum posiada ekspozycję produkcji papieru przez wieki czy wystawę dzieł sztuki papierniczej. W wytwórni zobaczyć można stary, ale do dziś praktykowany sposób wytwarzania papieru czerpanego. Po zwiedzaniu możliwość zakupu papierowych pamiątek w sklepiku.
- przejazd do miasta ŠUMPERK, zwanego "Małym Wiedniem" z powodu pięknych kamieniczek i utrzymującej się niespotykanej atmosfery. Šumperk zapisał się niechlubnie w epoce nowożytnej: często i licznie rozgrywały się tu procesy czarownic i płonęły stosy. Dziś ofiarom dawnych procesów poświęcona jest wystawa o czarownicach w Šumperku, prezentowana w eleganckim XVII w. domu Geschaderów.
- HANUŠOVICE posiadają jeden z dziesięciu największych browarów w Republice Czeskiej. Zwiedzanie pomieszczeń produkcyjnych.
- przejazd do JASKYNE NA POMEZI, pięknej i efektownej krasowej jaskini znajdującej się przy przełomie rzeki Vidnavki przez Rychlebskie Góry. Zobaczyć można cały podziemny świat formacji skalnych: stalaktyty, stalagmity, stalagnaty to najbardziej klasyczne występujące tam twory.
- spacer po starówce miasta VIDNAVY, uznanej za miejską strefę zabytkową (wraz z budynkiem ratusza, secesyjną apteką, pałacem i szeregiem pięknych mieszczańskich kamienic).
- przejazd na niedaleką CZARCIĄ KAZALNICĘ - położony na skarpie punkt widokowy z którego rozciąga się wspaniały widok na Jeseniky. Taras ten to skały gnejsowe w które wrył się potok Ruči.
- wyjazd do Polski.
- powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja wg zamówionych świadczeń

Świadczenia wliczone w cenę:

- przejazd autokarem klasy turystycznej,
- ubezpieczenie NNW, KL,
- opieka pilota,
- nocleg ze śniadaniem,
- 1 x obiadokolacja,

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają we własnym zakresie (ok. 400 CzK).

_Strona główna > Czechy > Jesioniki
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 20.12.2010. - Maciej Oziembłowski (c)