_Strona główna > Czechy > Jesioniki
flaga Czech
W Wysokich Jesionikach
flaga Czech
wycieczka dwudniowa
Cena od
230 zł/os
(przy min. 45 osobach pełnopłatnych)

Jeseniky to nie tylko sporty zimowe! Zarówno natura jak i wytwory człowieka potrafi± zachwycić tu latem nawet najwybredniejszych!

Muzeum Veteranów, Rapotin

Ratusz, ©umperk

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia w godzinach rannych.
- przejazd do JAVORNIKA. Zwiedzanie Pałacu "Jansky Vrch" (siedziba biskupów wrocławskich), wybudowanego na miejscu dawnego zamku na pocz±tku XVI wieku. W pałacowych zbiorach znajduje się ekspozycja fajek a z tarasu widokowego widać jeziora: Otmuchowskie i Nyskie.
- JESENIK, czas wolny w uzdrowisku. Jesenik zasłyn±ł dzięki doktorowi Priessnitzowi, który tutaj jako pierwszy zastosował metodę leczenia wod±.
- zwiedzanie elektrowni wodnej pompowo - szczytowej w DLOUHE - STRANĚ. Posiada największ± w Europie rewersyjn± turbinę wodn± i jednocze¶nie jest elektrowni± o najwyższym spadku w Republice Czeskiej. Elektrownia ta uważana jest za jeden z siedmiu cudów Republiki Czeskiej.
- poznanie drewnianego budownictwa: dwa ko¶ciółki (w MAR©IKOVIE i ®AROVEJ). Budowle te powstały bez użycia gwoĽdzi ani innych metalowych elementów. Posiadaj± również bardzo ciekawe wnętrza z zabytkami sztuki sakralnej.
- zakwaterowanie w Velkich Losinach, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2:
- ¶niadanie, wykwaterowanie.
- zwiedzanie zamku w VELKICH LOSINACH. Jest to renesansowy zamek wybudowany przez Jana z ®erotina w 1589 roku. Budowla zachowała się w oryginalnej postaci. Jednym z najwspanialszych zabytków tego kompleksu to kaplica pałacowa z 1744 roku.
- przejazd do RAPOTINA, gdzie zobaczyć można osobliwy Skansen Rolniczy i Muzeum Veteranów. Na niewielkim obszarze czeskie małżeństwo zgromadziło: zwierzyniec, stare pojazdy, oraz muzeum osobliwo¶ci: zapomniane przedmioty codziennego użytku.
- przejazd do miasta ©UMPERK, zwanego "Małym Wiedniem" z powodu pięknych kamieniczek i utrzymuj±cej się niespotykanej atmosfery. ©umperk zapisał się niechlubnie w epoce nowożytnej: często i licznie rozgrywały się tu procesy czarownic i płonęły stosy. Dzi¶ ofiarom dawnych procesów po¶więcona jest wystawa o czarownicach w ©umperku, prezentowana w eleganckim XVII w. domu Geschaderów.
- wjazd kolejk± krzesełkow± na GÓRĘ ©ERAK (1351 m n.p.m.). Wjeżdżaj±c na szczyt należy się przesi±¶ć na drug± kolejkę. Z ©eraka rozpo¶ciera się wspaniały widok na Jeseniky.
- spacer ¶cieżk± dydaktyczn± po betonowych bunkrach w regionie STAREGO MIASTA. System obronny budowano w międzywojennej Czechosłowacji od 1937 roku. W regionie znajduj± się małe, jak również duże i ciężkie bunkry.
- wyjazd do Polski..
- przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.


Pomnik Józefa II, ©umperk

Skansen Rolniczy, Rapotin

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja wg zamówionych ¶wiadczeń

¦wiadczenia wliczone w cenę:

- przejazd autokarem klasy turystycznej,
- ubezpieczenie NNW, KL,
- opieka pilota,
- nocleg ze ¶niadaniem,
- 1 x obiadokolacja,

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacaj± we własnym zakresie (ok. 320 CzK).

_Strona główna > Czechy > Jesioniki
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 20.12.2010. - Maciej Oziembłowski (c)