_Strona główna > Czechy > Morawy Południowe i Wiedeń
 
flaga Czech
Morawy Południowe & Wiedeń
flaga Czech
Wycieczka trzydniowa dla grup zorganizowanych
cena od 435 złotych/os. (przy min.45 osobach pełnoplacących)

PROGRAM

Dzień 1:
-
wyjazd z Wrocławia do Czech.
- zwiedzanie jednej z jaskiń Morawskiego Krasu, najwspanialszego regionu w Europie Środkowej. Na obszarze tym zobaczyć można jaskinie ze stalaktytami i stalagmitami; krasowe kaniony czy znikające pod ziemią rzeki.
- zwiedzanie Mikulova (rynek z ciekawymi kamienicami często dekorowanymi metodą sgraffita, kolumna św. Trójcy oraz fontanna). Wspięcie się na zamek, którego obecną formę nadano mu w l. 20 XVIII wieku. Z zamkowego tarasu podziwiać przepiękną starówkę. Na drugie wzgórze: Kozi Hradek prowadzi wapienna ścieżka przez zarośla. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, z której roztacza się wspaniały widok na miasto.
- obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:
- śniadanie, wyjazd do Wiednia, stolicy Austrii. Wjazd na Wzgórze Kahlenberg, miejsce gdzie modlił się król Polski, Jan III Sobieski przed wyruszeniem z odsieczą na Wiedeń. Zwiedzanie centrum miasta: zimowa rezydencja Habsburgów - Hofburg, najwspanialsze budowle cesarskiego miasta: kościół Wotywny, Parlament, ratusz, muzea sztuki i historii naturalnej, pomnik cesarzowej Marii Teresy, opera. Przejście wąskimi uliczkami do serca stolicy - katedry św. Szczepana. Czas wolny, -powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.


Kościół Karola Boromeusza, Wiedeń

Dzień 3:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- Lednice - zwiedzanie XIX w. rezydencji Liechteinsteinów wpisanej na listę UNESCO. Twórcą wielkiego, neogotyckiego kompleksu był Jerzy Wingemülller. Budowa pałacu przypada na połowę XIX wieku. Do budowli przylega rozległy park, zwany Ogrodem Europy.
- Valtice: XVII w. rezydencja Liechteinsteinów wpisana na listę UNESCO. Jest jednym z najwspanialszych barokowych założeń w centralnej Europie. Budowla otoczona jest parkiem w stylu angielskim ze świątynią Diany.
- zwiedzanie Brna, jednego z najważniejszych miast królewskich: Stare Miasto z 2 rynkami - Zelný Trh (z kolumną Św. Trójcy oraz fontanną Parnasa) i náměsti Svobody z zabytkową starówką (m.in. Schvanzuv palac z 1587 r.). Kościół św. Jakuba z XIII wieku, halowe założenie, uznawane za ostatnie wielkie gotyckie dzieło w Czechach. Katedra św. Piotra i Pawła, jedna z trzech wielkich gotyckich katedr w Czechach. Jej bryła widoczna jest z daleka. Następnie wspięcie się na, Špilberk, dawniej twierdzę, a w czasach Habsburgów więzienie polityczne. Ze wzgórza rozciąga się wspaniały widok na miasto. Obiad.
- wyjazd z Republiki Czeskiej w godzinach popołudniowych,
- powrót do Wrocławia w godzinach nocnych.

Świadczenia wliczone w cenę:

- przejazd autokarem klasy turystycznej,
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
- opieka pilota/przewodnika z językiem polskim po Wiedniu,
- 2 noclegi ze śniadaniem,
- 3 obiadokolacje,

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają we własnym zakresie, ok. 120 CzK.

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja

UWAGI :
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i po muzeach.
_Strona główna > Czechy > Morawy Południowe i Wiedeń
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 18.11.2010. - Maciej Oziembłowski (c)