_Strona główna > Czechy > Morawy
 
flaga Czech
Czechy Wschodnie, Morawy
flaga Czech
Wycieczka trzydniowa dla grup zorganizowanych
cena od 495 złotych/os. (przy min.45 osobach pełnoplacących)

PROGRAM

Dzień 1:
- poranny wyjazd z Wrocławia,
- przejazd do Ołomuńca - zwiedzanie Górnego Rynku z barokową kolumną Św. Trójcy, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, ze zspaniałymi kamienicami, barokowymi fontannami i renesansowym ratuszem z kurantem (Ołomuniec jest po Pradze największym zaspołem zabytkowym w Republice Czeskiej) przejazd do Kromierzyża, spacer po mieście, degustacja win w piwnicach arcybiskupich ( piwnice są częścią składową zamku, od połowy XIV w. służą do produkcji najwyższej klasy win mszalnych)
- obiadokolacja, nocleg

Dzień 2:
- śniadanie, c. d. zwiedzania Kromierzyża: zamek arcybiskupi i ogrody zamkowe (najwiekszy magnes turystyczny Moraw wpisany na liste zabytków UNESCO). Zamek słynie z przepięknych zbiorów dzieł sztuki (m. in. dzieła Tycjana),Sali Sejmowej i Pokoju Carskiego. Ogród Podzamkowy zbudowany w stylu parku angielskiego.
- Przejazd do Zlina - miasta funkcjonalizmu i muzeów. Zwiedzanie Muzeum Obuwnictwa (jedno z najstarszych tego typu na świecie z ponad 1000 eksponatów) i kancelarii szefa Zakładów Bata - windy o wym. 6 x 6 m z klimatyzacją i umywalką z 1938 r. w żlinskim "drapaczu chmur".
- Możliwość zwiedzenie gorzelni JELINEK z degustacją wyrobów.
- Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:
- śniadanie, przejazd do Wielkich Karlovic, zwiedzanie drewnianego kościoła, przejazd do Rożnova pod Radhostem, zwiedzanie muzeum wołoskiego (możliwość zamówienia obiadu w skansenie wołoskim), przejazd w kierunku Polski, w drodze powrotnej możliwość zwiedzania Javornika z pałacem biskupów wrocławskich.


Świadczenia wliczone w cenę:
- przejazd autokarem
- 2 noclegi w hotelu w pokojach 2+2 (moduły, na 2 pokoje 1 łazienka)
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- opieka pilota - przewodnika
- ubezpieczenie NNW, KL

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają we własnym zakresie.

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja

UWAGI :
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i po muzeach.
_Strona główna > Czechy > Morawy
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 30.11.2010. - Maciej Oziembłowski (c)