_Strona główna > Czechy > Morawy
 
flaga Czech
Przez Morawy z kijem pielgrzyma
flaga Czech
Wycieczka dwudniowa dla grup zorganizowanych
cena od 360 złotych/os. (przy min.45 osobach pełnoplacących)

Święty Hostyn

Velehrad


PROGRAM


Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia
- przyjazd do Předklášteří u Tišnova. Zwiedzanie żeńskiego klasztoru Cysterek Porta Coeli (Brama Niebios), którego założycielką była królowa Konstancja, wdowa po Przemyśle Ottokarze I. Wśród zabudowań dominantą jest gotycko - romańska bazylika Wniebowzięcia Marii Panny z XIII wieku.
- zwiedzanie Sanktuarium Marii Panny w Křtinach. Jest to miejsce ważne w tradycji: tutaj chrzczono pogan. Sam kościół nazywany jest "perłą Moraw". Barokową budowlę wzniósł Włoski architekt, osiągając przy tym szczyt swoich możliwości.
- Rajhrad - zwiedzanie najstarszego opactwa Benedyktynów na Morawach. Ponad zabudowania klasztorne wznosi się barokowy kościół św. Piotra iPawła. W budowie ołtarza głównego wykorzystano 45 rodzajów marmuru z całej Europy, a nawet dalej: marmur z Góry Oliwnej w Ziemi Świętej! Klasztor ten posiada cenną bibliotekę, którą można zwiedzać za dodatkową opłatą.
- zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- przejazd do Świętego Hostýnia, zwiedzanie bazyliki wybudowanej w latach 1721 - 1748, w stylu barokowym. Jest to jedno z najliczniej odwiedzanych sanktuariów na Morawach. W 1912 roku dokonano koronacji Marii Panny Świętohostyńskiej. A papież Jan Paweł II podniósł kościół do rangi bazyliki mniejszej (basilica minor).
- przejazd do Velehradu, miasta, które przypuszczalnie było stolicą Państwa Wielkomorawskiego, w którym (również przypuszczalnie) do swojej śmierci działał św. Metody. Zwiedzanie klasztoru Cystersów (XIII w.) z bazyliką Wniebowzięcia Panny Marii i św. Cyryla i Metodego (odbudową po pożarze w stylu barokowym).
- Modra (skansen archeologiczny w miejscu starej, słowiańskiej osady, rekonstrukcja osiedla z IX-X wieku.)
- pałac w Buchlovicach - zabytek z XVIII wieku, piękna rezydencja rodu Berchtoldów. Wewnątrz zobaczyć można ekspozycję rokokowych wnętrz pałacowych. Budynek otacza park w stylu francuskim. Obiadokolacja.
- wyjazd do Polski.
- powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.


Krtiny

Modra

Świadczenia wliczone w cenę:
- przejazd autokarem
- 1 x nocleg ze śniadaniem
- 2 x obiadokolacja
- opieka pilota - przewodnika
- ubezpieczenie NNW, KL

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają we własnym zakresie, (ok. 290 Kč).

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja

UWAGI :
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i po muzeach.
_Strona główna > Czechy > Morawy
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 02.12.2010. - Maciej Oziembłowski (c)