_Strona główna > Czechy > Praga
flaga Czech
Praga - zabytki sakralne (i nie tylko)
flaga Czech
Wycieczka jednodniowa dla grup zorganizowanych
CENA 290 zł/os

koścół Najświętszej Marii Panny Przed Tynem, Praga

ZAPRASZAMY Państwa do Pragi!
Zwiedzimy razem stolicę Czech od strony zabytków sakralnych.

Zwiedzanie będzie spokojne, czas przeznaczymy na modlitwę i kontemplację, jednakże nie zabraknie innych godnych zwiedzenia miejsc praskich!

Doświadczą Państwo również majestatu Zamku Królewskiego, zmieszają się z tłumem Prażan na Rynku Staromiejskim oraz pożyczą sobie szczęscia na Moście Karola!

 

 

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia w godzinach rannych
- przyjazd do PRAGI, zwiedzanie monumentalnego klasztoru Strahowskiego (STRAHOVSKY KLASTER). Barokowa przebudowa nadała mu obecny, imponujący wygląd. Klasztor ten słynie na całym świecie z biblioteki oraz kolekcji obrazów.
- LORETA - kaplica przy kościele kapucynów na Hradczanach. Wierna kopia kaplicy w Loreto, która kryje w sobie Domek Panny Marii w Nazarecie. Jest to znane miejsce pielgrzymkowe. Posiada skarbiec, w którym znajduje się "Praskie Słońce" - bezcenna diamentowa monstrancja.
- KATEDRA ŚW. WITA i BAZYLIKA ŚW. JERZEGO na HRADCZANACH, pierwszy to gotycka budowla wybudowana przez Karola IV jako miejsce koronacji i pochówku królów czeskich, w niej przez wieki koncentrował się kult patronów Czech. bazylika św. Jerzego natomiast to wspaniała budowla, która poprzez wieki rozbudowy dziś posiada neoromańskie wnętrze, renesansowy portal oraz barokową fasadę.
- zejście z Hradczan do dzielnicy MALA STRANA, zwiedzanie KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA, gdzie na organach grał m. in. Wolfgang Amadeusz Mozart. Budowla jest szczytem barokowych osiągnięć w Pradze. Dynamizm form architektonicznych świadczy o silnych wpływach rzymskich.
- czas wolny.
- zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Katedra św. Wita, Praga

kościół św. Jerzego, Praga

Dzień 2:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- dajsze zwiedzanie Pragi: przejście MOSTEM KAROLA (jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta) do STAREGO MIASTA. Z zewnątrz KLEMENTINUM - klasztor jezuicki, po Zamku Praskim największy w stolicy kompleks architektoniczny. Wybudowany w celach rekatolizacji mieszkańców, dziś częściowo zajmuje go biblioteka uniwersytecka. Ciekawostką jest, że w 1791 roku z okazji koronacji Leopolda II odbyła się tu pierwsza na kontynencie wystawa przemysłowa.
- przejście do KOŚCIOŁA PANNY MARII ŚNIEŻNEJ położonego przy PLACU WACŁAWA. Jest to najwyższa gotycka budowla w Pradze, rozpoczęta przez Karola IV, zniszczona w trakcie wojen husyckich, przebudowywana w stylu renesansowym. Sam Plac Wacława to miejsce spotkań Prażan przy różnych okazjach. Znajduje się na nim m. in. Muzeum Narodowe i Pomnik św. Wacława.
- RYNEK STAROMIEJSKI z ZEGAREM ASTRONOMICZNYM ORLOJ i znajdujący się nieopodal KOŚCIÓŁ NMP PRZED TYNEM, wspaniała gotycka budowla, zakończona charakterystycznymi chełmami. Kościół ten w czasach husyckich był centralną świątynią ruchu.
- przejście do KOŚCIOŁA ŚW. JAKUBA, w których przede wszystkim uwagę przyciągają imponujące barokowe organy z 1705 roku. BRAMA PROCHOWA, symbol miasta, póżnogotycka brama miejska.
- czas wolny.
- przejazd na praskie wzgórze VYSEHRAD, dziś park miejski. Spacer, zwiedzanie KOŚCIOŁA ŚW. PIOTRA I PAWŁA, rotundy ŚW. MARCINA oraz pozostałości po austriackich fortyfikacjach (wyszehradzkie wzgórze kiedyś było twierdzą).
- wyjazd do Polski.
- przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych.

Świadczenia wliczone w cenę:
- transport
- ubezpieczenie
- nocleg ze śniadaniem
- obiadokolacja
- opieka pilota/przewodnika

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają we własnym zakresie, (ok. 200 CzK, w zależności od wybranych miejsc).

UWAGI :
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów i po muzeach.

Dla każdej grupy zorganizowanej indywidualna kalkulacja

_Strona główna > Czechy > Praga
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 03.01.2011 - Maciej Oziembłowski (c)