_Strona główna > Czechy > Teplicko-Adrszpaskie Skalne Miasto
flaga Czech
SKALNE MIASTO
flaga Czech
Teplicko-Adrszpaskie Skalne Miasto
Śródskalne "Adrspasskie Jezirko"

TEPLICKO-ADRSPASKIE SKALNE MIASTO z kulminacją Cap (786 m) to największe w Czechach skalne miasto o pow. ok. 1800 ha,złożone z ogromnej ilości skał o fantastycznie ukształtowanych formach. Skalny wąwóz Wilczy Jar rozcina je na część północną o nazwie Adrspaskie Skalne Miasto i część południową - Teplickie Skalne Miasto. W obu znajduje się po kilkaset skał, przeważnie posiadających własne nazwy związane z ich kształtami. Obok typowych dla Gór Stołowych skalnych murów, czy drobnych form skalnych, występują tu olbrzymie wolnostojące baszty skalne osiągające blisko 100 m wysokości. Pobyt w Skalnym Mieście to wędrówka po bajkowym świecie fantastycznych form skalnych, wśród piaskowcowych wież, ścian i tworów o oryginalnych kształtach. Są to m.in. Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Skalny Zamek, Jeż na Żabie, Bliźnięta w Beciku i wiele innych. Na uczestników czekają też atrakcje wodne: Mały i Wielki Wodospad czy też śródskalne Adrspasskie Jezirko.

Biuro nasze organizuje rajdy i wycieczki do Skalnego Miasta i okolic.
Dla grup zorganizowanych możliwość indywidualnej kalkulacji.
_Strona główna > Czechy > Teplicko-Adrszpaskie Skalne Miasto
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 16.02.2009 - Maciej Oziembłowski (c)