_Strona główna > Inne kraje > Ameryka Łacińska
Ameryka Łacińska:
Panama - Kostaryka - Nikaragua - El Salvador - Honduras - Gwatemala - Belize - Meksyk
Impreza objazdowo-pobytowa; 21 dni
Cena wyprawy: 3790 USD
Cena biletu: 3800 PLN
TERMINY:
21.03.2011 - 10.04.2011
25.11.2011 - 25.12.2011
Dzień 1: Warszawa - Panama
Przylot do Panamy, transfer do hotelu, wypoczynek po podróży i nocleg.
 

Dzień 2: Panama
City tour po stolicy Panamy: Stare Miastom spacer kolonialnymi ulicami miasta, najważniejsze zabytki architektury hiszpańskiej. Wyjazd do symbolu kraju kanału Panamskiego na Śluzę Miraflores. Zapoznanie się z historią tego jednego z największych osiągnięć inżynieryjnych historii. Obserwowanie przepływających statków. Nocleg w Panama City.

Dzień 3: Chagres, Panama
Całodniowy wyjazd do regionu Chagres, który zamieszkują Indianie Embera Drua. Zapoznanie się z codziennym życiem, kulturą i tradycjami tego ludu. Spacer po dżungli w towarzystwie miesjcowych przewodników. Podziwianie miejscowej fauny i flory. Obiad. Powrót do Panama City na nocleg.

Dzień 4: Kostaryka - San Jose
Transfer na lotnisko i wylot do stolicy Kostaryki San Jose. Po przylocie krótkie zwiedzanie miasta: Kościół Katedralny, Teatr Narodowy, Avenida Paseo de Colón z pięknymi rezydencjami, Muzeum Złota i Muzeum Jadeitu. Nocleg w San José.

Dzień 5: Paos, Alajuela, Heredia
Całodniowa wyprawa do Parku Narodowego Poas, w którym znajduje się słynny wulkan Poas. Lekki trekking po Parku wśród wodospadów, plantacji kawy i zastygłej lawy. Spacer po dwóch kolonialnych mistach Kostaryki Alajuela i Heredia. Nocleg w San José.

Dzień 6: Dolina Cartago
Wyprawa do Doliny Cartago, gdzie znajdowała się pierwsza stolica Kostaryki. City tour po mieście i wizyta w Narodowym Sanktuarium Matki Boskiej Anielskiej. Wyjazd w kierunku czynnego wulkanu Irazú i obserwacje działalności wulkanicznej. Nocleg w San José.

Dzień 7: Penas Blancas, Granada, Nikaragua
Transfer w kierunku granicy z Nikaraguą w Penas Blancas. Formalności graniczne. Wyjazd w kierunku Granady. Rejs łodziami po największym jeziorze Nikaragui wśród prawie 350 wysp. Podziwianie tropikalnej przyrody, ptactwa, i zwierząt wodnych. Nocleg w Granadzie.

Dzień 8: Granada, Leon
Wizyta w jednym a najstarszych miast kolonialnych w Ameryce Środkowej, Granadzie. Spacer ulicami miasta, podziwianie kolonialnej architektury, wizyta w Klasztorze Świętego Franciszka, w Kościele katedralnym i Muzeum Trzech Światów. Wyjazd w kierunku czynnego wulkanu Masaja i możliwość do zaglądnięcia do jego wnętrza. Dojazd do miasta Leon i jego zwiedzanie: Plac Katedralny z kościołem, Muzeum Ruben Dario i spacer uliczkami miasta. Nocleg w Leon.

Dzień 9: Honduras, El Salvador, Suchitoto
Wyjazd w kierunku Hondurasu. Fromalności graniczne. Przejazd przez część Hondurasu do granicy z El Salvador. Krótkie postoje w miasteczkach po drodze w celu uchwycenia latynoskich klimatów. Przekroczenie granicy. Nocleg w Suchitoto.

Dzień 10: Suchioto, Copan
Śniadanie. Spacer po najpiękniejszym kolonialnym mieście El Salvadoru Suchitoto. Wizyta w świetnie zachowanym z powodu wybuchu wulkanu i lawy starożytnym mieście Majów Joya de Ceren, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Nocleg w Copan w Hondurasie.

Dzień 11: Copan, Antigua,
Zwiedzanie jednego z najsławniejszych miast starożytnych Majów na terenie Hondurasu w Copán. Wyjazd w kierunku granicy z Gwatemalą. Formalności graniczne. Przyjazd do, według wielu osób, najpiękniejszego kolonialnego miasta obydwu Ameryk - Antigua. Spacer wąskimi uliczkami, podziwianie kolonialnej zabudowy, wizyta w najważniejszych atrakcjach turystycznych miasta. Nocleg w Antigua.

Dzień 12: Jezioro Atilan, Panajachel
Przejazd w kierunku kolebki starożytnych Majów, Jeziora Atitlan. Rejs statkiem na pobliskie wyspy zamieszkałe przez żyjących starymi tradycjami potomków tej wspaniałej cywizlizacji. Wizyta w Sanktuarium bożka Maximona. Nocleg w Panajachel.

Dzień 13: Chichicastenango, Guatemala City
Przejazd do niezwykłej indiańskiej miejscowości Chichicastenango, w której znajduje się synkretyczny, łączący w sobie elementy chrześcijańskie i szamańskie kościółek. Spacer po miejscowym targu. Przejazd do stolicy kraju Guatemala City i krótki spacer po mieście. Nocleg w Guatemala City.

Dzień 14: Flores, Tikal, Belize - San Ignacio
Transfer na lokalne lotnisko w Guatemala City i przelot samolotem do Flores. Zwiedzanie najsławniejszego miasta starożytnych Majów - Tikal: Akropol, Piramida Wielkiego Jaguara, Piramidy Bliźniacze. Przekroczenie granicy z Belize. Nocleg w San Ignacio.

Dzień 15: Actun Tunichal Muknal.
Całodniowy wyjazd do niezwykle przygodowej i emocjonującej jaskini Actun Tunichal Muknal. Trekking po dżungli, brodzenie po rzekach, przepływanie jaskini, wspinaczki po skałach, cmentarzysko starożytnych Majów. Nocleg w San Ignacio.

Dzień 16: Belize City, Chetumal
City tour po stolicy kraju Belize City. Wyjazd w kierunku granicy z Meksykiem. Formalności graniczne. Nocleg w Chetumal.

Dzień 17: Calakmul
Zwiedzanie leżącej poza szlakami turystycznymi pięknej strefy archeologicznej Calakmul, niegdyś jednego z największych miast Majów. Przejazd przez dżunglę jukatańską. Możliwość zobaczenia ostronosów, aguti, pawi królewskich, małp, a być może nawet i jaguara. Zwiedzanie strefy i wejście na liczne piramidy. Nocleg w Palenque.

Dzień 18: Palenque
Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Podróż krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Nocleg w Palenque.

Dzień 19: Campache, Merida, Zocalo
Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka jest wpisana na listę UNESCO. Spacer kolonialnymi uliczkami i zaułkami. Przejazd do największegi miasta Jukatanu, Merida. Wizyta na głównym placu miasta Zocalo. Nocleg w Merida.

Dzień 20: Chichén Itzá, Cancun
Wyjazd w kierunku jednego z Siedmiu Współczesnych Cudów Świata, starożytnego miasta Majów jukatańskich Chichén Itzá: Piramida Kukulkana, Boisko do Gry w Pelote, Święta Cenota, Świątynia Wojowników. Orzeźwiająca kąpiel w cenocie Ikkil. Nocleg w Cancun.

Dzień 21: Cancun - Warszawa
Czas wolny. Transfer na lotnisko w Cancun i wylot do Europy.

Świadczenia wliczone w cenę:
-zwiedzanie wg programu,
-wstępy,
-zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami i śniadaniami,
-transport klimatyzowanymi busami,
-wszystkie bilety wstępu,
-łodzie,
-wstępy do Parków Narodowych,
-przewodnik polskojęzyczny,
-ubezpieczenie.

Cen nie obejmuje:
-biletu lotniczego: już od 4050 PLN,
-przelotów wewnętrznych ok. 240 USD,
-pozostałego wyżywienia nie uwzględnionego w programie,
-wycieczek fakultatywnych,
-napojów do posiłków (oprócz opcji all inclusive),
-opłat granicznych i lotniskowych (ok. 100 USD),
-wydatków osobistych, napiwków.

UWAGI:
Min. ilość uczestników: 8.
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 730 USD.

EGZOTYKA jest dopiero systematycznie wdrażana na www.amigo.wroc.pl.
O dalesze informacje, inne kierunki, jeszcze nie zamieszczone na naszej stronie, pytaj drogą mailową lub telefoniczną.
_Strona główna > Inne kraje > Ameryka Łacińska
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 10.02.2011 - Maciej Oziembłowski (c)