_Strona główna > Inne kraje > Brazylia, Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Amazonia

"Ameryka Płd. w rytmie salsy, tanga i samby"
Brazylia - Chile - Argentyna - Urugwaj - Paragwaj - Amazonia

Impreza objazdowo-pobytowa; 24 dni
Cena wyprawy: 3655 USD
Cena biletu: 9000 PLN
TERMINY
10.03.2011 - 02.04.2011
Charakterystyka:
Zapraszamy do odkrycia kultury AMERYKI POŁUDNIOWEJ, odwiedziny w salsotece w Chile, wizyty w szkole samby w Rio, przekonania się na własne oczy czym dla Argentyńczyków jest tango. Dodatkowo czekają na nas patagońskie lodowce i bajkowe wodospady Iquazu w Brazylii. A dla odważnych, na deser - dżungla Amazonki.

Dzień 1: Warszawa - Santiago de Chile
Spotkanie uczestników w Hali Odlotów lotniska Okęcie, przelot z Warszawy do Santiago de Chile.

Dzień 2: Santiago de Chile
Przylot do Santiago de Chile, transfer do hotelu, fakultatywnie zwiedzanie winnicy Concha y Toro; połączone z degustacją słynnych chilijskich win m.in. Casillero del Diablo (ok. 50 USD). Zwiedzanie Santiago: wjazd na górę San Cristobal, z widokiem na szczyty Andów, Plaza de las Armas, katedra, kościół Santo Domingo, wzgórze Santa Lucia, najstarszy kościół w San Francisco. Nocleg.

Dzień 3: Santiago de Chile - Vina del Mar
Po śniadaniu wycieczka do najsłynniejszego chilijskiego kurortu Vina del Mar (miasto-ogród, letnia rezydencja prezydenta) i Renaca (plaża), Valparaiso (dom Pablo Nerudy, siedziba kongresu chilijskiego), dla chętnych obiad w nadmorskiej restauracji: pyszne ryby i owoce morza, plażowanie i kąpiel w Pacyfiku. Nocleg.

Dzień 4: Santiago de Chile - Punta Arenas
Wylot z Santiago de Chile do Punta Arenas, stolicy prowincji Magellanes i portu wolnocłowego, położonego nad Cieśniną Magellana. Transfer do hotelu, obiad, po południu wycieczka do Seno Otway, laguny nad którą znajduje się kolonia pingwinów. Powrót do hotelu, kolacja. Nocleg.

Dzień 5: Santiago de Chile - Puerto Natales
Śniadanie. Wycieczka do Fortu Bulnes, miasteczka straży chilijskich wybrzeży. Obiad. Przejazd lokalnym autobusem do Puerto Natales, miasta położonego nad Fiordem Ostatniej Nadziei, kolacja. Nocleg.

Dzień 6: Puerto Natales
Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Torres Del Paine. Podziwianie wspaniałych krajobrazów, jezior, wodospadów oraz flory i fauny. Po drodze zwiedzanie Jaskini Mildona (replika zwierzęcia wymarłego kilkaset tysięcy lat temu), lodowiec Grey. Powrót do Puerto Natales, kolacja. Nocleg.

Dzień 7: Puerto Natales
Śniadanie. Rejs po Fiordzie Ostatniej Nadziei do stóp lodowców Balcameda i Serrano. Obiad. Oglądanie lodowców oraz kolonii kormoranów. Kolacja i nocleg.

Dzień 8: Puerto Natales - El Calafate
Żegnamy Chile i robimy przejazd do Argentyny, do El Calafate, niewielkiej lecz sympatycznej miejscowości, która stanowi idealną bazę wypadową do błękitnego lodowca Moreno Glacier. El Calafate leży u wrót Parku Narodowego na styku Andów i Wyżyny Patagońskiej. Transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek.

Dzień 9: El Calafate - lodowiec Perito Moreno
Przed Nami jedna z największych atrakcji Argentyny: całodniowa wycieczka do lodowca Perito Moreno, będącego najwyższym lodowcem świata. Należy on do nielicznych "żywych" lodowców, tzn. poruszających się przez cały czas. Perito Moreno można podziwiać jak na dłoni, ponieważ przełamuje się przez jezioro, dochodząc prawie do drugiego brzegu, wybudowano tu liczne tarasy widokowe, skąd można obserwować jego pękanie i odrywanie się lodowych ścian. Nocleg w El Calafate.

Dzień 10: El Calafate - Buenos Aires
Wylot z El Calafate do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Piesze zwiedzanie Buenos Aires m.in. cmentarz Recoleta z grobowcami m.in. Evity Peron, Pałac Kongresowy, Teatro Colon, Plaza de Mayo, Katedra Merced z grobowcem wyzwoliciela Chile gen. Jose de San Martin, pałac Casa Rosada (siedziba rządu), spacer deptakami Florida i Lavall. Wizyta w najstarszej dzielnicy Buenos Aires; La Bocca ; fakultatywna kolacja z tangiem (ok. 90 USD). Nocleg.

Dzień 11: Buenos Aires - Colonia
Rejs promem z Buenos Aires do Colonii w Urugwaju; miasta wpisanego na listę UNESCO. Nocleg w hotelu.

Dzień 12: Buenos Aires - Montevideo - Buenos Aires
Przejazd autobusem wzdłuż delty La Plata do stolicy Urugwaju; Montevideo, zwiedzanie m.in.: XVIII w. katedry, budynek rady miejskiej Cabildo, Teatr Miejski. Powrót promem do Buenos Aires. Nocleg.

Dzień 13: Buenos Aires - Iguassu
Do południa czas wolny, następnie transfer na lotnisko i wylot do Iguassu w Argentynie. Przejazd do Brazylii. Nocleg.

Dzień 14: Iguassu
Zwiedzanie wodospadów Iguazu od strony argentyńskiej z Gardzielą Diabła, fakultatywnie podpłynięcie motorówką pod kaskady (ok. 65 USD), trzy granice; miejsce, gdzie spotykają się trzy kraje; Brazylia, Argentyna i Paragwaj. Nocleg.

Dzień 15: Iguassu
Wycieczka nad 275 wodospadów Iguassu od strony brazylijskiej oraz fakultatywnie: Park Ptaków (ok. 14 USD). Nocleg.

Dzień 16: Iguassu - Rio de Janeiro
Wycieczka na tamę Itaipu (wstęp 7 USD) i do Ciudad del Oeste w Paragwaju. Transfer na lotnisko, przelot z Falls Iguassu do Rio de Janeiro, transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 17-18: Rio de Janeiro
Rio de Janeiro, zwiedzanie, m.in.: wycieczka statkiem do Niteroi, Teatro Municipal, stare miasto, katedra, słynny stadion Maracana (wejście na stadion ok. 15 USD), wzgórze Corcovado z posągiem Chrystusa (wjazd ok. 25 USD), plaże Copocabana i Ipanema, wycieczka na górę; Głowa Cukru; (wjazd 25 ok. USD) i tramwajem na wzgórze Santa Teresa z widokami na Maracanę i Sambodrom, katedra, klasztor San Benedeto, kościół Santa Maria de Candelario, Wieczorem fakultatywne wyjście na Platforma Samba Show (80 USD z kolacją ) lub do klubu nocnego brazylijskimi tańcami - Rio Scenarium (25 USD ). Nocleg.

Dzień 19: Rio de Janeiro - Brasilia - Manaus
Wylot z Rio de Janeiro do Brasilli. Fakultatywne zwiedzanie (ok. 25 USD): katedra, Pałac Prezydencki, wjazd na wieżę widokową, targ. Przelot wieczorny z Brasilii do Manaus. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 20-21: Manaus
Zwiedzanie Manaus: katedra, spacer do słynnej na cały świat opery, fakultatywne zwiedzanie wnętrza (ok. 5 USD). Fakultatywnie: wycieczka z lunchem do miejsca gdzie spotykają się białe wody Amazonki z czarnymi wodami Rio Negro z trzydniowym pobytem w dżungli w jednym z eco-lodge, w programie: spacer z przewodnikiem po dżungli, spotkanie z indianami, łowienie piranii, wieczorne safari łodziami; szukanie aligatorów, pełne wyżywienie, (ok. 280 USD). Ostatniego dnia powrót do hotelu w Manaus, wypoczynek.

Dzień 22: Sao Paulo - Warszawa
Transfer na lotnisko, przelot z Manaus do Sao Paulo. Krótkie zwiedzanie centrum największego miasta Ameryki Południowej: Plaza de Republica, Avenida Paulista, katedra. Odlot do Polski.

Dzień 23: Warszawa
Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych. Zakończenie imprezy.

Świadczenia wliczone w cenę:
-zwiedzanie wg programu (bez opcji fakultatywnych),
-opiekę pilota,
-noclegi w hotelach 3* i 4* w pokojach 2 -osobowych z łazienką,
-śniadania, pełne wyżywienie w Patagonii i podczas 2 dniowej wycieczki do dżungli,
-transport autokarem / minivanem / promem na całej trasie,
-ubezpieczenie.

Cen nie obejmuje:
-biletu lotniczego już od 9000 wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi,
-pozostałego wyżywienia nie ujętego w programie: ok. 160 USD,
-wjazdu na Corcovado i na Głowę Cukru,
-wycieczek fakultatywnych ok. 300 USD (ceny poszczególnych wycieczek oznaczono w programie w nawiasach),
-zwyczajowych napiwków.

UWAGI:
Min. ilość uczestników: 10 osób.
Ze względu na częste zmiany rozkładu lotów program może ulec nieznacznym poprawkom.
Dopłata do pokoju 1-osobowego na całej trasie: 670 USD. Dla osób rezygnujących z pobytu w dżungli impreza krótsza o 3 dni - cena: 3400 USD plus ok. 7400 za bilet.

EGZOTYKA jest dopiero systematycznie wdrażana na www.amigo.wroc.pl.
O dalesze informacje, inne kierunki, jeszcze nie zamieszczone na naszej stronie, pytaj drogą mailową lub telefoniczną.
_Strona główna > Inne kraje > Brazylia, Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Amazonia
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 09.02.2011 - Maciej Oziembłowski (c)