_Strona główna > Inne kraje > Etiopia
Etiopia
"Wyspa czarnego chrześcijaństwa"
Impreza objazdowo-pobytowa; 15 dni
Cena wyprawy: 3350 USD
Cena biletu: 2700 PLN
TERMINY
04.03.2011 - 18.03.2011
05.08.2011 - 19.08.2011
01.12.2011 - 15.12.2011

Charakterystyka:

Najważniejsze zabytki na "szlaku historycznym", trekking po baśniowych górach Simien, parki narodowe obfitujące w dzikie zwierzęta, magiczne kościoły wykute w podziemnych skałach w Lalibeli. Drugi etap naszego wyjazdu, to niesamowite spotkanie z wyjątkowymi ludami Etiopii, wśród nich jednym z najbardziej spektakularnych na świecie - Mursi, których kobiety noszą w wardze gliniane krążki. To trzeba zobaczyć, póki współczesny świat nie zmienił znaczącą ich życia i tradycji!

Dzień 1: Warszawa - Addis Abeba
Zbiórka na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed odlotem. Wylot do Etiopii. Przylot do Addis Abeby, stolicy kraju, transfer do hotelu, zasłużony odpoczynek, nocleg.

Dzień 2: Addis Abeba
Odpoczynek i zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy Etiopii m.in. kościoła św. Jerzego i Katedry św. Trójcy.

Dzień 3: Addis Abeba - Lalibela
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Lalibeli, słynącego z podziemnych, wykutych w skale XII-wiecznych kościołów, uznanych za ósmy cud świata i znajdujących się na Liście UNESCO. Lalibela to afrykańska Jerozolima - przez stulecia miasto otoczone było przez islam i stało się głównym centrum pielgrzymkowym etiopskich chrześcijan, którym pozostało do dziś. Zwiedzanie wszystkich 11 kościołów wykutych w okolicznych skałach. Wieczorem uroczysta kolacja, muzyka, tańce i tradycyjne parzenie kawy.

Dzień 4: Lalibela - Bahar Dar
Przelot do Bahar Dar. Rejs łodzią po największym jeziorze Etiopii, Tana. Zwiedzanie kościołów znajdujących się na wyspach, rozmowy z mnichami żyjącymi w tych niedostępnych miejscach. Podziwianie skarbów ukrytych w klasztorach. Na wyspach można również zobaczyć dziko rosnącą kawę. Po południu wycieczka do wodospadów Nilu Błękitnego - Tis Isat.

Dzień 5: Bahar Dar - Buhit Ras - Sankaber
Wcześnie rano przejazd do Buhit Ras, skąd wyruszymy na 2-godzinną górską wędrówkę, podczas której będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki i najprawdopodobniej spotkamy małpy żyjące tylko w Etiopii: pawiany dżelada. Znane są z czerwonej skóry na piersi, stąd nazywane są pawianami z krwawiącym sercem. Nocleg na kempingu w Sankaber.

Dzień 6: Sankaber - Gondar
Przejazd z gór do Gonderu. Miasto zostało założone przez cesarza Etiopii Fasilidesa w XVII w. Odtąd zaczęto tam budować wyjątkowy kompleks zamków, niespotykanych w innych miejscach Afryki. Zwiedzanie zamków i wspaniałego kościoła Debre Birhan Selassie, znanego z sufitu dekorowanego główkami abisyńskich aniołów.

Dzień 7: Gondar - Addis - Awassa
Przelot do Addis Abeby. Po wylądowaniu przejazd na południe do miasta Awassa. Po drodze zobaczymy pierwsze jezioro Doliny Ryftowej - Ziway. Nad jeziorem Awassa obserwacja ptaków i panoramy ze wzgórza Tabor.

Dzień 8: Awassa - Arba Minch
Po drodze do Arba Minch wizyta w wiosce Chencha, zamieszkanej przez lud Dorze, który słynie z wysokich chat w kształcie ula wykonanych z naturalnych surowców. Poznamy sposób ich życia, posmakujemy tradycyjnego chlebka z "fałszywego bananowca". Miasto Arba Minch położone jest nad dwoma jeziorami o różnych kolorach wody - czerwonym i niebieskim.

Dzień 9: Arba Minch Nech - Konso - Turmi
Wyruszamy dalej na południe. W odróżnieniu od północy atmosfera staje się dużo bardziej afrykańska. Jest tu już bardziej gorąco, mijamy wioski, których mieszkańcy wyznają religie rodzime, noszą tradycyjne stroje, mieszkają w glinianych chatkach, a krajobraz przypomina sawannę. Po drodze zwiedzimy niezwykłą wioskę położoną na tarasach wzgórza w okolicy miasteczka Konso. Zobaczymy tu również totemy nagrobne. Następnie wjedziemy na teren przyjaznych ludów Hamer i Benna. Nocleg na kempingu w Turmi.

Dzień 10: Turmi - Murelle - Turmi
Całodzienna wycieczka do wiosek zamieszkanych przez lud Karo, uważany za mistrzów malowania ciała. W celu zwrócenia uwagi mężczyzn, kobiety Karo ozdabiają również swoje ciała bliznami, którymi pokrywają brzuch, ramiona i plecy. Po południu fakultatywne uczestnictwo w wieczornych tańcach Hamerów w ich wiosce. Nocleg na kempingu.

Dzień 11: Turmi - Jinka
Wizyta na targu w Turmi. W dni targowe w celach handlowych i towarzyskich schodzą się tu tłumy ludności mieszkającej w pobliżu, (czyli nieraz kilkadziesiąt kilometrów stąd). Często na targach nie robi się spektakularnych interesów (np. przybywa się tu z daleka z garstką mąki), ale zawsze jest to okazja do spotkania znajomych, rodziny, a dla młodych szansa poznania przyszłego małżonka. Z tego powodu wszyscy chcą jak najpiękniej wyglądać, więc dekorują swoje ciała i ubierają tradycyjne stroje, które będziemy mogli podziwiać. To nie jest cepelia, a prawdziwe życie! Przejazd do Jinka. Nocleg na kempingu.

Dzień 12: Jinka - Mago - Jinka
Jednodniowy wyjazd do Parku Narodowego Mago na spotkanie z ludem Mursi. Jest to jedna z najoryginalniejszych grup etnicznych na świecie. Kobiety noszą w rozciętej dolnej wardze gliniane okrągłe talerzyki wielkości płyty CD, a mężczyźni dekoracyjnie malują swoje ciała. Powrót do Jinka.

Dzień 13: Jinka - Arba Minch
Wyjazd z najdzikszej części Etiopii. Przejazd przez tereny zamieszkane przez różne grupy etniczne. Po dotarciu do Arba Minch, jeśli czas pozwoli - rejs po jeziorze Chamo, na którym obejrzymy wygrzewające się w słońcu hipopotamy i krokodyle w miejscu zwanym Targiem Krokodyli. Na kolację świeża rybka z pobliskiego jeziora.

Dzień 14: Arba Minch - Addis Abeba
Powrót do Addis Abeby. Przejazd przy jeziorach Doliny Ryftowej. W stolicy chwila na zakup wspaniałych pamiątek etiopskich - krzyży, obrazów na skórze, wyrobów drewnianych, glinianych, biżuterii i innych. Wieczorem uroczysta kolacja z muzyką i tańcami na żywo oraz smakowaniem najlepszych etiopskich specjałów kulinarnych. W trakcie wieczoru będzie trwała ceremonia parzenia kawy. W nocy po zabawie wylot z Etiopii.

Dzień 15: Addis Abeba - Warszawa
Przylot do Polski. Zakończenie przygody z Afryką!!

Świadczenia wliczone w cenę:
-zwiedzanie wg programu;
-wszystkie przeloty wewnętrzne na terenie Etiopii;
-noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
-śniadania i obiadokolacje z napojami na całej trasie;
-podczas noclegów na kempingu:
-pełne wyżywienie z napojami + sprzęt turystyczny,
-opiekę pilota i lokalnego przewodnika,
-transfery z i na lotniska,
-transport wynajętym dżipem i minivanem,
-bilety wstępu,
-pozwolenia i opłaty;
-ubezpieczenie,
-obsługę pilota.

Cen nie obejmuje:
-biletu lotniczego do Etiopii w cenie ok. 2700 PLN wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi,
-napiwków ok. 40 USD;
-dodatkowego wyżywienia na trasie ok. 8 USD dziennie;
-opłaty wizowej ok. 25 USD płatnej na lotnisku w Addis Abebie;
-opłat za filmowanie bądź robienie zdjęć;

UWAGI:
Min ilość uczestników: 7 osób.
Dopłata do pokoju 1 osobowego 200 USD.
Przy wjeździe do Etiopii wymagany jest co najmniej 6-miesięczny okres ważności paszportu. Obywatele polscy udający się do Etiopii muszą mieć wizę, którą otrzymuje się na lotnisku w Addis Abebie, wymagane są 2 zdjęcia paszportowe.
Obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze i zalecana profilaktyka antymalaryczna.

EGZOTYKA jest dopiero systematycznie wdrażana na www.amigo.wroc.pl.
O dalesze informacje, inne kierunki, jeszcze nie zamieszczone na naszej stronie, pytaj drogą mailową lub telefoniczną.
_Strona główna > Inne kraje > Etiopia
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 04.02.2011 - Maciej Oziembłowski (c)