_Strona główna > Inne kraje > Kenia, Tanzania
Kenia - Tanzania z wypoczynkiem na Zanzibarze
Impreza objazdowo - pobytowa 15 dni
Cena wyprawy: 3640 USD
Cena biletu: 3600 PLN
TERMINY
05.02.2011 - 19.02.2011
02.06.2011 - 20.06.2011
01.08.2011 - 15.08.2011


Charakterystyka:

Niezwykła wyprawa na "Czarny Ląd" obejmująca najpiękniejsze parki narodowe Wielkiej Równiny oraz kontakt z kulturą Afryki. Po bliskich spotkaniach z Masajami w parku Masai Mara oraz dziką zwierzyną na kraterze Ngorongoro i równinie Serengeti udamy się na Zanzibar, perłę Oceanu Indyjskiego - wyspę pieprzu, goździków i wanilii. To bezsprzecznie idealne miejsce na wypoczynek i jedno z najlepszych miejsc nurkowych u wschodnich wybrzeży Afryki.

Dzień 1: Warszawa - Nairobi
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot via Amsterdam do stolicy Kenii, Nairobi. Przylot wieczorem. Formalności wizowe, spotkanie na lotnisku z kontrahentem, transfer do hotelu w centrum miasta. Wieczór wolny.

Dzień 2: Wielki Rów Afrykański - Masai Mara
Po śniadaniu przejazd krawędzią Wielkiego Rowu Afrykańskiego z postojem w punkcie widokowymi, przejazd do Masai Mara - parku geograficznie należącego do Równiny Serengeti, zakwaterowanie w lodge i lunch. Wyjazd na popołudniowe safari zakończone wizytą w wiosce masajskiej w porze,kiedy pasterze wracają ze swoimi stadami na noc do wioski. Wieczorem kolacja oraz możliwość obserwacji hien podchodzących pod lodge - karmionych resztkami z kolacji... Nocleg w lodge.

Dzień 3: Masai Mara - Nakuru
Przed śniadaniem safari w Masai Mara. Powrót na śniadanie do lodge, wykwaterowanie i opuszczamy Masai Mara, lunch na trasie, jedziemy do Nakuru - miasta położonego w Wielkim Rowie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

Dzień 4: Park Narodowy Nakuru - Równik - Nairobi
Wczesne śniadanie w hotelu następnie safari w Parku Narodowym Nakuru - którego atrakcją są flamingi i nosorożce oraz stado pawianów, przejazd na Równik, sesja zdjęciowa, powrót do hotelu na lunch, wykwaterowanie, przejazd do Nairobi, kolacja w restauracji Drapieżnik, gdzie skosztujemy pieczystego z dziczyzny, po kolacji transfer do hotelu na zasłużony wypoczynek, nocleg w hotelu.

Dzień 5: Nairobi - Arusha
Po śniadaniu opuszczamy hotel i udajemy się lokalnym autobusem w kierunku granicy kenijsko-tanzańskiej. Podróż będzie doskonałym sposobem poznania zwyczajnego życia mieszkańców Kenii. Na kilka godzin weźmiemy udział w ich codziennym życiu ... Na przejściu granicznym zakup wizy tanzańskiej. Przyjazd do hotelu w centrum Arushy. Czas wolny na odpoczynek, bądź na zwiedzanie miasta...

Dzień 6: Lake Manyara - Olduvai - Serengeti
Po wczesnym śniadaniu wjazd do Parku Narodowego Lake Manyara słynącego z przepięknych krajobrazów oraz lwów odpoczywających w konarach drzew. Podglądanie hipopotamów, pawianów oraz dzikiego ptactwa. Bezpośrednio z parku pojedziemy zboczami krateru NgoroNgoro w stronę Parku Narodowego Serengeti. Po południu przystanek przy wąwozie Olduvai, którego warstwy geologiczne zawierały ślady obecności człowieka i innych gatunków człowiekowatych datowane na 2,6-2 mln lat. Stanowisko zasłynęło między innymi z odkryć dokonanych przez łowców hominidów: małżeństwo Louisa i Mary Leakeyów (1931 Louis L., 1959 Mary L.) oraz prac kontynuowanych przez członków ich rodzin. Przejazd na nocleg pod namiotami na klimatycznym campie pośród sawanny Serengeti.

Dzień 7: Park Narodowy Serengeti
Całodniowe safari na równinach Serengeti, najbardziej rozległego parku narodowego w Tanzanii, gdzie możemy oglądać jedyne na świecie skupisko ponad 2 milionów zwierząt kopytnych - antylopy gnu, impale, gazele Thomsona, zebry i podążające ich śladem drapieżniki - lwy, gepardy, lamparty. Nocleg na campie, opowieści przy ognisku w afrykańską noc pod rozgwieżdżonym niebem.

Dzień 8: Park Narodowy Serengeti - Park Narodowy Ngorongoro
Po wczesnym śniadaniu jeszcze jeden przejazd po równinach Serengeti w poszukiwaniu Wielkiej Piątki - czyli zwierząt uznanych przez myśliwych jako najbardziej niebezpieczne i najtrudniejsze do upolowania czyli słonia, lwa, nosorożca, bawoła i lamparta. Na szczęście Nasze polowanie będzie bezkrwawe i jedyne łupy to zdjęcia. Około południa wyjazd w kierunku wygasłego wulkanu NgoroNgoro, nazywanego jednym z naturalnych cudów świata. Widoki zapierające dech w piersiach podczas kolacji, nocleg w lodge stojącej na krawędzi kaldery.

Dzień 9: Park Narodowy Ngorongoro - Park Narodowy Tarangire
O poranku świeżo parzona kawa i herbata na tarasie lodge, następnie zjeżdżamy w dół krateru z góry wyglądającego na niezamieszkały - stopniowo będą Nam się ukazywać wspaniałe krajobrazy, ślady obecności człowieka (np. opuszczona farma niemieckich osadników) oraz mieszkańcy parku - od hipopotamów, słoni, lwów, przez zebry, antylopy, słonie i żyrafy. Po południu przejeżdżamy na nocleg i kolację w Parku Narodowym Tarangire.

Dzień 10: Park Narodowy Tarangire - Arusha - Zanzibar
Po bardzo wczesnym śniadaniu (ok. 6.00) safari w Parku Narodowym Tarangire, często nazywanym "domem słoni". Możliwe bliskie spotkania lampartów odpoczywających na gałęziach baobabów, lwów, żyraf, pytonów oraz oczywiście słoni majestatycznie kąpiących się nad rzeką Tarangire. Przejazd do Arushy, popołudniowy przelot na Zanzibar. Transfer na północ wyspy do willi stojącej nad brzegami Oceanu Indyjskiego. Zakwaterowanie, nocleg przy nieustającym szumie morza...

Dzień 11: Zanzibar
Wypoczynek na Zanzibarze "inaczej" - przez kolejne 3 dni będziemy mieszkać w willi z własna kucharką, która będzie nam przyrządzać lokalne specjały zakupione na pobliskim targu! Czekają Nas także wizyty w lokalnych wioskach, poznanie zwykłego życia mieszkańców wyspy bez bariery tworzonej przez luksusowe resorty. Dla wszystkich osób kochających nurkować: okolica będzie także sprzyjała wspaniałym wycieczkom podczas których poznamy bogactwo rafy koralowej oraz podwodnego świata Oceanu Indyjskiego. Na każdy dzień proponujemy także fakultatywną wycieczkę - dzisiaj: Jozani Forest - gdzie spotkamy bardzo rzadki gatunek małp o nazwie Kiks Red Columbus Monkey (ok. 60 USD). Kolacja, nocne rozmowy pod rozgwieżdżonym niebem przy szumie oceanu, nocleg w willi.

Dzień 12: Zanzibar
Leżenie w hamakach i spacery do okolicznych wiosek lub pół-dniowa wyprawa na południe Zanzibaru i wodne safari w poszukiwaniu delfinów! (ok. 65 USD). Popołudniu czas wolny na relaks... Nocleg w willi.

Dzień 13: Zanzibar
Błogie lenistwo lub wycieczki fakultatywne do wyboru: Spice Tour (35 USD) - wycieczka do ogrodu przypraw, gdzie zobaczymy jak rośnie kakaowiec, goździki, pieprz ;) ....a dla jeszcze bardziej spragnionych wrażeń wycieczka do Stone Town (25 USD) - starówki Zanzibaru z jej zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, po zwiedzaniu posiłek na nocnym bazarze, powrót do willi z wizytą na piwo w jednej z lokalnych dyskotek. Zabawa do białego rana...

Dzień 14: Zanzibar - Nairobi
Po śniadaniu przejazd do Stone Town - stolicy Zanzibaru, spacer po starówce kultury suahili, lunch, transfer na lotnisko, przelot do Nairobi, po przylocie transfer do miasta na zakupy, wieczorem kolacja (na własny koszt), transfer na lotnisko i wylot do jednego z portów europejskich.

Dzień 15: Amsterdam-Warszawa
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Świadczenia wliczone w cenę:
-zwiedzanie wg programu
-nocleg w hotelach i lodge w pokoju dwuosobowy ze śniadaniem (3*, 4*)
-opiekę lokalnych przewodników
-pełne wyżywienie podczas safari oraz pobytu na Zanzibarze (śniadanie, lunch, kolacja) - wszystkie transfery na trasie
-przelot wewnętrzny na trasie: Arusha - Zanzibar - Nairobi
-wstępy do parków / rezerwatów, podatki lokalne oraz opłaty
-ubezpieczenie
-opieka pilota

Cena nie obejmuje:
-kosztów biletów lotniczych od 3600 PLN
-opłat za wizy do Tanzanii i Nairobi (ok. 50 USD za wizę)
-posiłków niewymienionych w programie
-napiwków dla przewodników
-napojów i innych osobistych wydatków (ok.10 USD od osoby na dzień).

Wizy:
Wizę pobytową do Kenii i Tanzanii można uzyskać na głównych przejściach granicznych oraz portach lotniczych. Wizy pobytowe - turystyczna i tranzytowa - kosztują 50 USD/EUR. Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat wizowych) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru. Paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące od chwili przekroczenia granicy. Warunkiem wjazdu jest okazanie biletu powrotnego lub wykazanie się posiadaniem środków wystarczających na jego zakup oraz na sfinansowanie kosztów pobytu (kwota wymagana na dzień pobytu nie jest określona). Kwoty te należy wpisać do wniosku wizowego.


Szczepienia:
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (zaświadczenie może być sprawdzane na granicy), zalecane - przeciw żółtaczce. Powinno się zażywać tabletki przeciw malarii (przed przyjazdem, w trakcie pobytu oraz do 10 dni po powrocie).

Ubezieczenie:
Podróżni są objęci ubezpieczeniem. Suma ubezpieczenia:
NNW 16000 PLN
KL 30 000 EUR
KR 5000 EUR
bagaż 1800 PLN

UWAGI:
Minimalna liczba osób: 7. Dopłata do pokoju 1 - osobowego: 550 USD.

EGZOTYKA jest dopiero systematycznie wdrażana na www.amigo.wroc.pl.
O dalesze informacje, inne kierunki, jeszcze nie zamieszczone na naszej stronie, pytaj drogą mailową lub telefoniczną.
_Strona główna > Inne kraje > Kenia, Tanzania
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony:02.02.2011 - Maciej Oziembłowski (c)