_Strona główna > Inne kraje > Namibia
Namibia, klejnot pustyni
Impreza objazdowa; 15 dni
Cena wyprawy: 2370 EUR
Cena biletu: 3600 PLN
TERMINY
11.02.2011 - 27.02.2011
28.06.2011 - 21.07.2011
02.09.2011 - 16.09.2011
11.11.2011 - 24.11.2011

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1: Warszawa - Windhoek
Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Nadanie bagaży, wylot do Windhoek via jeden z porów europejskich.

Dzień 2: Windhoek
Przylot do Windhoek, stolicy Namibii. Odebranie z lotniska przez przewodnika, następnie przejazd do hotelu. Czas na odpoczynek po podróży, zwiedzanie miasta oraz zakupy w Marua Mall. Wieczorem kolacja w Jose Beer House gdzie można skosztować miejscowych przysmaków w postaci steaków z Kudu, Oryxa i innych antylop. Nocleg w Windhoek.

Dzień 3: Windhoek - Sesriem
Śniadanie, wyruszamy w kierunku Sesriem. Wjeżdżamy w rejon najpiękniejszej pustyni Afryki - Namib, słynącej z niezwykłego krajobrazu. Po drodze miniemy punkty widokowe: Kupferberg Pass, Spreetshoogte Pass - tutaj lekki posiłek w plenerze, następnie Solitaire, Sossusvlei i wydmy Sand Dunek. Dojedziemy do obozowiska w Sesriem. Wizyta w małym kanonie Sesriem, kolacja i nocleg w obozowisku.

Dzień 4: Sossusvlai - Walvis Bay
Wstajemy bardzo wcześnie, aby zdążyć na wschód słońca w Sossusvlai. Jest to miejsce słynące z czerwonych wydm otaczającymi wyschnięte drzewa. Następnie zaliczamy szczyt najwyższej wydmy świata Dune 45. Powrót na lunch, po którym wyruszamy w drogę do Walwis Bay. Przejazd pustynią Namib, z postojami w punktach widokowych: Gaub Pass, Kuiseb Pass - tu lekki posiłek w terenie, Dune Seven oraz słynny Zwrotnik Koziorożca (Tropic of Capricorn). Jeśli starczy czasu to pojedziemy okrężną drogą przez Naukluft - Zebra Pan - pierwszy kontakt z zebrami górskimi, oryxami i springbokami. Kolacja w lokalnej restauracji słynącej z owoców morza i dobrych ryb, nocleg.

Dzień 5: Walvis Bay - Swakopmund
Poranna pobudka, gdyż o godzinie 8.00 rano fakultatywnie wypływamy na ocean w poszukiwaniu delfinów, fok, pelikanów i oczywiście wielorybów !!!! z przekąską: owoce morza i szampana (cena: 60 EUR). Po powrocie spacer po lagunie, spotkanie flamingami, pelikanami i innymi ptakami morskimi. Opcjonalnie wyjazd na pustynię w poszukiwaniu Little Five lub przeprawa quadami (ok. 40 EUR). Po południu przejazd do Swakopmund, zwiedzanie: muzeum, oceanarium z wieloma gatunkami ryb z tutejszych wód; Snake Park, (spotkamy wszystkie rodzaje węży południowej Afryki); Galeria Kryształu, gdzie można zobaczyć niepowtarzalne kamienie oraz kupić przepiękną biżuterię. Kolacja i nocleg w Swakopmund.

Dzień 6: Swakopmund - Spitzkoppe
Wcześnie rano jedziemy na punkt widokowy Moon Landscape, co jak sama nazwa wskazuje jest to miejsce, które przypomina księżycowy krajobraz. Następnie przejazd do Cape Cross, słynnej z dwustutysięcznej kolonii fok stado oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486 roku. Wracamy na południe, aby zatrzymać się w Hentisbaai na przepyszną rybę złowioną przez miejscowych rybaków. Po lunchu jedziemy do Spitzkoppe: wysoka góra (1728m n.p.m.), którą można zobaczyć z bardzo daleka ze względu na otaczający ja płaski teren aż po horyzont. Nocleg w przepięknym miejscu na rzeką Ugab, gdzie łatwo spotkać słonie i lwy pustynne. Kolacja pod gwiaździstym niebem zagwarantowana!

Dzień 7: Spitzkoppe - Palmwag
Dzisiejsza trasa będzie zależała od warunków, jakie będą panować na trasie: opcja przejazdu dookoła Branderg z postojem na kawę w Uis; jazda na skróty odcinkami off-road do Aba Huab i dalej do Palamwag, lub też jazda na skróty prosto do Palmwag. Podczas przejazdu zwiedzanie White Lady z Branderberg, czyli naskalnych rysunków ludzi z plemienia San (malowanych ok. 1800 lat temu), z postojem w Uis na odświeżenie i ugaszenie pragnienia. Po drodze zwiedzamy i oglądamy jeszcze: wąwóz Tsabib, malownicze wioski plemienia Herero, okolice Burnt Mountain i Twyfelfontain, gdzie na pewno spotkamy pustynne słonie. Nocleg w obozowisku w Aba Huab.

Dzień 8: Palmwag - Opuwo
Po śniadaniu ujrzymy jedną z atrakcji Palmwag tj. rysunki naskalne buszmenów. Następnie przejazd do Opawo, podczas którego zaczną pojawiać się malownicze wioski ludzi Herero, w których kobiety chodzą w słynnych sukniach wiktoriańskich i nakryciach głowy przypominających krowie rogi - symbol Herero. Jeśli czas pozwoli zaliczymy Palmwag Game Reserve czyli przy dużym szczęściu szansa na spotkanie pustynnej czwórki: żyrafy, słonia, nosorożca i lwa. Późnym popołudniem przyjazd do Opuwo, kolacja i nocleg w pięknej lodge.

Dzień 9: Opuwo - Epupa Falls
Śniadanie. Poranna wizyta w wiosce Himba. Nie będzie to z góry zaplanowana do odwiedzenia wioska, tak wiec poznamy autentyczne życie i zwyczaje plemienia Himba. Ruszamy w trasę do największego wodospadu w Namibii ( 60 m) o nazwie Epupa. Potem udamy się w kierunku rzeki Kunene, otoczonej różnorodnym drzewostanem i skałami i przy czerwonym świetle zachodzącego słońca tworzy idealny materiał na pocztówkę. Przy zachodzącym słońcu dojedziemy do obozu, gdzie czekać na nas będzie kolacji i nocleg.

Dzień 10: Epupa Falls - Owamboland
Opuszczamy Epupa Falls i zaczynamy off-roadowy odcinek wzdłuż rzeki Kunene. Oprócz wspaniałej przygody jaką jest jazda bezdrożami, będziemy upajać się piękną przyrodą, wioskami Himba i zimnym piwem! Wieczorem będzie czekał nas zasłużony wypoczynek w pięknej lodge nad rzeką Kunene. Relaks i wypoczynek przed podróżą do parku Etosha!

Dzień 11-13: Owamboland - Etosha
Wyjazd do Narodowego Parku Etosha, do którego wjeżdżamy od północnej lub zachodniej strony, czyli mało uczęszczanej przez turystów. Niezwykła sceneria - ciemnoniebieskie niebo i białe piaski, a do tego wiele zwierząt i ptactwa. Kolacja i noclegi w obozowisku z namiotami, dzięki czemu mamy wspaniały kontakt z przyrodą, na pewno usłyszymy zwierzęta z parku i pobliskich wodopojów! Następne dni spędzimy na licznych safari oraz tropieniu i obserwacji dzikiej zwierzyny, na pewno spróbujemy spotkać wielką afrykańską piątkę, do której należą: lew, lampart, słoń, nosorożec i bawół.

Dzień 14: Etosha - Erindi
Ostatni poranek i ostatnie safari w parku Etosha. Przejazd do Waterberg, z wizytą w "sanktuarium gepardów" czyli centrum ochrony tych przepięknych kotów. Po obiedzie, przyjazd do Erindi: największego prywatnego rezerwatu przyrody, na terenie którego znajduje sie ponad 20 000 zwierząt. Ostatnia noc na terenie tego Parku spedzimy w luksusowej lodgy z bardzo dobrą kuchnia i winem bez ograniczeń.

Dzień 15: Erindi - Windhoek - Warszawa
Z samego rana przejazd do Windhoek, czas wolny na zakupy oraz krótki przejazd po mieście, odwiedzimy dzielnice Windhoek i te bogate i te biedne, generalnie jak się żyje we współczesnej Afryce. Ostatnim akcentem przed wyjazdem na lotnisko będzie lunch w jednej z restauracji. Wylot do Warszawy.

Dzień 16: Warszawa
Przylot do Warszawy, zakończenie wyprawy.

Świadczenia wliczone w cenę:

-transfery
-przewozy po trasie wyprawy pojazdem 4x4
-całodobowa opieka polskojęzycznego przewodnika
-całodobowe wyżywienie, woda mineralna, posiłki w restauracjach wyszczególnionych w programie
-opłaty parkowe
-noclegi w hotelach / guesthouse (5 nocy) i kampingach (8 nocy)
-sprzęt kampingowy
-safari Land Roverem w poszukiwaniu dzikich zwierząt
-zwiedzanie wg programu: Damaraland, Narodowy Park Etosha, Sossusvlei, Kaokoland, Narodowy Park Naukluft
-Ubezpieczenie turystyczne.

Cena nie obejmuje:
-bilet lotniczego już od 3600pln
-napojów alkoholowych
-wydatków osobistych
-zwyczajowych napiwków
-kosztów uzyskania wizy (45 EUR).

Wizy:
Obywatele polscy udający się do Namibii muszą mieć wizę pobytową w paszporcie. Wizy pobytowe i tranzytowe mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Namibii w Berlinie bądź Londynie. Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy. Przekraczając granicę w porcie lotniczym, trzeba okazać bilet powrotny. Na przejściach granicznych wizy nie są wydawane.

UWAGI:
Minimalna liczba uczestników: 6 osób. Dopłata do pokoju jednoosobowego: 520 EUR. Pośredniczymy w załatwieniu wiz do Namibii.

EGZOTYKA jest dopiero systematycznie wdrażana na www.amigo.wroc.pl.
O dalesze informacje, inne kierunki, jeszcze nie zamieszczone na naszej stronie, pytaj drogą mailową lub telefoniczną.
_Strona główna > Inne kraje > Namibia
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony:02.02.2011 - Maciej Oziembłowski (c)