_Strona główna > Inne kraje > Wenezuela, Kolumbia

Wenezuela - Kolumbia
W poszukiwaniu zaginionego świata

Impreza objazdowo-pobytowa; 22 dni
Cena wyprawy: 4480 USD
Cena biletu: 4100 PLN
TERMINY
03.03.2011 - 22.03.2011
02.08.2011 - 21.08.2011
15.11.2011 - 04.12.2011

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1: Warszawa - Caracas
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Caracas, po przylocie transfer do hotelu, wypoczynek i nocleg.

Dzień 2: Caracas - Ciudad Bolivar
Przygodę zaczynamy krótkim spacerem po Caracas: wizyta w Muzeum Kolonialnym i Quinta Anauco (dworku z czasów kolonialnych). Następnie transfer na lotnisko i wylot do Puerto Ordaz, a stamtąd autobusem do Ciudad Bolivar, miasta kolonialnego położonego nad rzeką Orinoko. Nocleg.

Dzień 3: Canaima - Churum - Anatoly
Śniadanie. Wylot awionetkami do Canaima, przelot nad sławnymi górami stołowymi Tepuy. Po przylocie transfer do indiańskiego obozowiska Churum. Zakwaterowanie w skromnych pokojach, lunch. Spacer w kierunku laguny Canaima oraz rejs łodziami curiara w kierunku wyspy Anatoly. Po drodze podziwianie wodospadów Ucaima, Golondrina, Wadaima i Hacha, z którymi łączą się liczne legendy. Ponad 2-godzinny trekking po okolicy i możliwość kąpieli pod wodospadami w krystalicznie czystej wodzie. Powrót do obozowiska, kolacja i nocleg.

Dzień 4: Salto Angel
Dzień zaczniemy od transferu do portu, z którego popłyniemy w ponad 6-godzinny rejs malowniczą trasą do podnóża najwyższego na świecie wodospadu Salto Angel. Po drodze obiad. Ponad godzinny trekking tropikalną dżunglą do stóp wodospadu, kąpiel w Studni Zakochanych. Przejście do obozowiska. Kolacja. Nocleg w hamakach, wspólne łazienki, prysznic w nurcie rzeki, piękny widok na wodospad Salto Angel. (Jeśli poziom rzeki będzie niski odbędzie się wyprawa po rzece Carrao na Wyspę Orchidei i przelot awionetkami nad wodospadem).

Dzień 5: Canaima - Ciudad Bolivar - Orinoko
Powracamy łodziami do Canaima, transfer na lotnisko i wylot do Ciudad Bolivar. Spacer po mieście i rejs statkiem po malowniczej rzece Orinoko. Istnieje duża szansa na zobaczenie słodkowodnych delfinów. Ciudad Bolivar, wcześniej zwana Angostura, to jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych Wenezueli i jej pierwszy port. Nocleg.

Dzień 6: Boca de Uracoa - Ubanoco
O poranku czeka nas trzygodzinna podróż do portu Boca de Uracoa nad rzeką Orinoko. Stamtąd wypłyniemy w rejs łodziami do obozowiska Ubanoco. Podczas rejsu mamy szansę zobaczyć żarłoczne piranie. Lunch. Wizyta w wiosce Indian Warao, możliwość przyjrzenia się ich codziennemu życiu. Próba sił w pływaniu kanoe. Powrót do obozowiska i nocleg.

Dzień 7: dżungla
Przed Nami całodniowa wyprawa do dżungli pod czujnym okiem Indian Warao. Dzień będzie obfitował w masę niecodziennych atrakcji. Podczas wędrówki przez dżunglę poszukiwać będziemy leczniczych roślin, obserwować dzikie zwierzęta, takie jak kolorowe papugi czy wielkodziobe tukany. Po raz kolejny będziemy mieli szansę popływać kanoe, łowiąc w tym czasie piranie. Wieczorem wracamy do obozowiska na kolację serwowaną z miejscowych specjałów .

Dzień 8: Boca de Uracoa - Guacharo - La Paila
Powrót do portu Boca de Uracoa. Atrakcjami dnia są: wizyta na jednej z licznych na tym obszarze plantacji kawy i w sławnej, ponad kilometrowej jaskini Guacharo, będącej siedliskiem niezwykłych ptaków, od których wzięła się nazwa jaskini. Przejdziemy również pod wodospadami La Paila. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9: Park Narodowy Mochima
W tym dniu uchylimy Państwu kawałka raju, znajdującego się w Parku Narodowym Mochima, w którym możemy doświadczyć widoku pięknych białych plaż i wody o odcieniu turkusa. Odpoczynek na plaży przy egzotycznych drinkach! Zakwaterowanie w urokliwym, malutkim hoteliku nad samym brzegiem morza. Kolacja i nocleg.

Dzień 10: Pozuelo
Śniadanie. Dzień wolny na leniuchowanie na plaży. Dla chętnych wycieczki fakultatywne na wyspy zatoki Pozuelo. Kolacja i nocleg.

Dzień 11: Caracas - Bogota
Śniadanie. Ponad 5-godzinny transfer na lotnisko w Caracas i pożegnanie z Wenezuelą. Lot do Bogoty, stolicy Kolumbii. Po przylocie transfer do hotelu, czas na spacer po mieście, kolacja i nocleg.

Dzień 12: Tobia - Rio Negro
Śniadanie. Przejazd do Tobia i ponad dwugodzinny, niezwykle emocjonujący rafting po Rio Negro. Po wielu emocjach kąpiel w rzece i powrót do Bogoty. Kolacja i nocleg.

Dzień 13: Bogota - Zapaqiura - Willa de Leyva
Zwiedzanie Bogoty: Plac Bolivara, Pałac Prezydencki, Stare Miasto La Candelaria, Kościół Św. Franciszka i wjazd kolejką linową na wzgórze Monserrate, skąd rozciąga się piękny widok na całe miasto. W godzinach południowych wyjazd do Zipaquira, gdzie znajduje się położona na prawie 120 metrach głębokości katedra ze soli. Kontynuacja podróży przez kolorowe miasteczko Raquira do Villa de Leyva, jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych obydwu Ameryk. Kolacja i nocleg.

Dzień 14: Boyaca - Guatavita
Dzień rozpoczniemy wizytą w małym, zbudowanym w XVII wieku klasztorze dominikańskim Ecce Homo, a potem będziemy mieli okazję podziwiać szkielet dinozaura sprzed ponad 150 milionów lat. W drodze powrotnej postój na moście Boyaca, jednym z najważniejszych miejsc w historii Kolumbii. To właśnie na nim, wielki wyzwoliciel Ameryki Łacińskiej Simon Bolivar stoczył swoją ostatnią bitwę przeciwko Hiszpanom. Przejazd nad jezioro Guatavita, z którym wiąże się legenda o El Dorado. Nocleg w Bogocie

Dzień 15: Cartagena de la Indias
Transfer na lotnisko i wylot do, bez wątpienia, najpiękniejszego miasta Kolumbii Cartagena de la Indias. Spacer kolonialnymi uliczkami miasta, wizyta w 400 letnim klasztorze Convento de la Popa i na zamku San Felipe.

Dzień 16: Islas de Rosario
Całodzienna wyprawa do Parku Narodowego Islas de Rosario na wypoczynek na białych plażach turkusowego Morza Karaibskiego. Obiad i powrót do Cartageny na nocleg.

Dzień 17: Santa Marta - Quinta de San Pedro Alejandrino - Taganaga
Ponad 4-godzinna podróż do miasta Santa Marta, położonego u wrót wysokich, często ośnieżonych gór. Wizyta w Quinta de San Pedro Alejandrino, gdzie zmarł Simon Bolivar, w kościele katedralnym, najstarszym w Kolumbii i we wiosce rybackiej Taganga, o której mówi się, że jest Mekką dla hipisów. Nocleg w Santa Marta.

Dzień 18: Tayrona
Ostatniego dnia pobytu w Kolumbii przewidziana jest całodniowa wyprawa do Parku Narodowego Tayrona. Trekking po lesie tropikalnym, podziwianie przepięknych widoków na góry i morze, kąpiele słoneczne i morskie na bajecznych plażach. Obiad i wypoczynek przed długą podróżą powrotną do kraju. Nocleg w Santa Marta.

Dzień 19: Santa Marta - Bogota - Europa
Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Bogoty, a stamtąd do Europy.

Dzień 20: Warszawa
Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

Świadczenia wliczone w cenę:
-realizację programu wg opisu, hotele 3* i obozowiska,
-hamaki pod Salto Angel ze śniadaniami,
-wyżywienie według programu,
-bilety lotnicze na loty wewnętrzne w Wenezueli,
-wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków,
-ubezpieczenie turystyczne,
-przewodnika w języku polskim.

Cen nie obejmuje:
-biletu lotniczego od 4100 PLN,
-opłat lotniskowych - ok. 90 USD,
-biletów na przeloty wewnętrzne w Kolumbii ok. 300 USD,
-dodatkowego wyżywienia nie wymienionego w programie,
-napojów do posiłków.

UWAGI:
Min. liczba uczestników: 8 osób. Dopłata do pokoju jednoosobowego: 650 USD. Bagaż podręczny, który można ze sobą wziąć do Canaima nie może przekroczyć 10 kg, wymiar jak na bagaż podręczy do normalnego samolotu. Bagaż główny zostawimy na przechowanie.

EGZOTYKA jest dopiero systematycznie wdrażana na www.amigo.wroc.pl.
O dalesze informacje, inne kierunki, jeszcze nie zamieszczone na naszej stronie, pytaj drogą mailową lub telefoniczną.
_Strona główna > Inne kraje > Wenezuela, Kolumbia
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 03.02.2011 - Maciej Oziembłowski (c)