_Strona główna > Polska > Dolny Śląsk
Biskupi wrocławscy i ich nyskie księstwo
( Wrocław - Nysa - Otmuchów - Paczków)

wycieczka dwudniowa
CENA od 225 zł/os.


Wrocław

Nysa

PROGRAM:

Dzień 1:
- Przyjazd grupy do WROCŁAWIA, stolicy województwa dolnośląskiego, w godzinach przedpołudniowych. Przywitanie uczestników. Zwiedzanie starówki z przewodnikiem: Spacer po Ostrowie Tumskim (katedra; kościół Świętego Krzyża; kościół św. Marcina);Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego. W programie wejście na Wieżę Matematyczną oraz zwiedzenie Auli Leopoldina. Rynek (ratuszem i kamienicami; kościół św. Elżbiety), Plac Solny. Czas wolny w centrum, gdzie można odpocząć po zwiedzaniu w klimatycznych kawiarniach, zajrzeć do sklepów wielu branż czy zakupić pamiątki.
- Około godziny 17 rozpoczęcie biesiady na wrocławskich Pawłowicach. Na biesiadzie uczestnicy będą mieli okazję zasmakować typowo regionalnych potraw. M.in. różne rodzaje dolnośląskich chlebów ... ze Smalczykiem Czarownic Ślężańskich, Widawskie Dukaty, dolnośląskie miody - np. Sudecki, wielokwiatowy z Doliny Baryczy, Pierogi z Sycowa, bigos wrocławski.
-
Po skończonej wyśmienitej biesiadzie, w godzinach wieczornych, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2:
- Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do NYSY. Zwiedzanie miasta: Gotycki kościół św. Jakuba z XV wieku, z nigdy nie ukończoną dzwonnicą, Dwór biskupa Karola Ferdynanda Wazy wybudowany w stylu barokowym(dziś znajduje się tam Muzeum Regionalne Ziemi Nyskiej), spacer po rynku, gdzie można zobaczyć odbudowane po znacznych zniszczeniach wojennych centrum miasta, Kościół świętych Piotra i Pawła - budowlę z czasów dojrzałego baroku. Czas wolny.
- Przejazd do OTMUCHOWA, zwiedzanie: Zamek biskupów wrocławskich pierwotna budowla z XIII wieku, przebudowana w wieku XVI stała się ulubioną rezydencją biskupów. Spacer po rynku, na którym mieści się ratusz, kamienice, barokowa wieża maryjna, a w pobliżu znajduje się Wieża Wróbla - pozostałość dawnych fortyfikacji. Kościół św. Mikołaja z końca XVII wieku.
- Obiad.
- Przejazd do PACZKOWA, miasta zwanego "polskim Carcassonne" z powodu zachowanych prawie w całości murów miejskich z ok.1350 roku. Dodatkowo zwiedzanie kościoła św. Jana Ewangelisty – rzadki przykład kościoła obronnego, z wykopaną w nawie bocznej studnią na wypadek oblężenia.
- Około godziny 19-tej grupa uda się w drogę powrotną do domu.

CENA zawiera:
- ubezpieczenie
- nocleg ze śniadaniem
- usługę przewodnika/pilota
- biesiadę w Pałacu na Pawłowicach lub obrzeżach miasta
- wstęp na Wieżę Matematyczną i do Auli Leopoldina
- 1 x obiad
UWAGI:
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala przewodnik/pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i po muzeach.

- W przypadku, gdy grupa nie posiada własnego środka transportu - możliwe wynajęcie autokaru na przejazdy. Na wrocławskie osiedle Pawłowice można również dojechać z centrum nowoczesnym szynobusem Kolei Dolnośląskich SA.
_Strona główna > Polska > Dolny Śląsk
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław,
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 08.12.2010 - Maciej Oziembłowski (c)