_Strona główna > Słowacja > Podążając rzeką Morawą

Podążając rzeką Morawą
(Słowacja - Morawy)
wycieczka trzydniowa dla grup zorganizowanych
cena od 535 zł/os. (przy 45 osobach pełnopłatnych)

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:


Pałac Prezydencki, Bratysława

Dzień 1:
- wyjazd z Wrocławia w godzinach porannych, przekroczenie granicy polsko-czeskiej
- zwiedzanie ZAMKU BOUZOV. Dawna, średniowieczna warownia, na przełomie XIX/XX wieku przeszła gruntowną przebudowę i zmieniła się w romantyczną letnią siedzibę Zakonu Rycerzy Niemieckich. Bouzov przypomina zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz bajkowe zamki Walta Disneya.
- przyjazd do OŁOMUŃCA. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych Czech. Miasto posiada aż dwa rynki: Górny i Dolny. XIX -wieczny ratusz, zabytkowe kamienice, 35 metrowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (wpisana na listę UNESCO w 2000 r.), słynne Ołomunieckie fontanny, stojące w różnych częściach starówki nadają jej niespotykanie przyjemną atmosferę. Kościół św. Maurycego, posiadający organy budowane przez przedstawiciela rodu Englerów - sławnej rodziny organmistrzów. Podkreśleniem szczególnej atmosfery miasta jest neogotycka katedra, z największą na Morawach wieżą (ok. 104 m). Dla chętnych możliwość zwiedzenia Muzeum Archidiecezjalnego z ciekawą ekspozycją skarbów metropolitów ołomunieckich. Czas wolny.
- przejazd na SVATY KOPECEK - wzgórze, na którym wznosi się wspaniała barokowa świątynia Nawiedzenia Panny Marii. W 1995 roku Jan Paweł II podniósł ją do rangi bazyliki minor. Jest to również wspaniały punkt widokowy na leżący w dolinie Ołomuniec.
- przejazd do LEDNIC - zwiedzanie XIX-wiecznej rezydencji Liechteinsteinów wpisanej na listę UNESCO. Twórcą wielkiego, neogotyckiego kompleksu był Jerzy Wingemülller. Budowa pałacu przypada na połowę XIX wieku. Do budowli przylega rozległy park, zwany Ogrodem Europy.
- przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Bratysława

Bratysława

 

 

 

 

Dzień 2:
- śniadanie, wyjazd.
- zwiedzanie BRATYSŁAWY - kameralna starówka. Bratysławski Zamek - czworoboczny gmach z czterema wieżyczkami w narożach na wzgórzu nad Dunajem. W nim podpisano m.in. ustawę federacyjną między Czechami i Słowacją. Katedra św. Marcina, zbudowana na przełomie XIV/XV w., jest przykładem surowego gotyku. W tej świątyni koronowało się 11 węgierskich królów i 8 królowych, w większości z dynastii Habsburgów. Jedna z czterech średniowiecznych bram miejskich: Brama Michalska z połowy XIV w., Rynek z kamienicami i Starym Ratuszem (budynkiem łączącym w sobie wiele stylów: od średniowiecznej wieży, po XVIII-wieczną Salę Sądową). Na południe od rynku stoi neorenesansowy Teatr Narodowy, zbudowany w latach 1884-1886.
- przejazd do NITRY (miasto - symbol w świadomości Słowaków. To tu, prawdopodobnie była stolica Państwa Wielkomorawskiego). Zwiedzanie Nitrzańskiego Grodu i Górnego Miasta (zamek, katedra św. Emerama, pałac biskupi). Zabudowania otoczone są bastionami i kazamatami. Przejście z Górnego do Dolnego Miasta prowadzi przez bramę w secesyjno - eklektycznym budynku. W Dolnym Mieście zobaczyć można przed wszystkim zabytki z XIX wieku. Znajdziemy tam też przykład architektury nowoczesnej: gmach Teatru Andrzeja Bagary.
- obiadokolacja z degustacją wina w jednej z miejscowości winiarskich Moraw (po stronie czeskiej). Morawy słyną jako najlepszy region winny Republiki Czeskiej. Istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Win i dokonania ewentualnych zakupów.
- powrót do hotelu na nocleg.


Zamek Bouzov

Kolumna Świętej Trójcy, Ołomuniec

Dzień 3:
- śniadanie, wykwaterowanie.
- przejazd i zwiedzanie KROMIERZYŻA- letniej rezydencji biskupów ołomunieckich. Pałac arcybiskupi z Ogrodem Kwiatowym i Podzamkowym, przykłady barokowej sztuki ogrodowej, usiłującej odnaleźć w przyrodzie idealny ład, stąd roślinność uformowana jest w regularne kompozycje. Czas wolny.
- ROžNOV POD RADHOšTěM. Zwiedzanie Muzeum Wołoskiego w przyrodzie, czyli skansenu drewnianego budownictwa ludowego z regionu Valašsko. Muzeum składa się z trzech ekspozycji (możliwości zwiedzania wszystkich razem lub każdego oddzielnie): Drewniane miasteczko, Wieś wołoska i Dolina młyńska. Na wyciągnięcie ręki doświadczyć można życia wołoskiej ludności minionych wieków.
- wyjazd do Polski.
- powrót do Wrocławia w godzinach wczesnonocnych.

Świadczenia:
- transport
- 2 x nocleg ze śniadaniem
- 2 x obiadokolacja (w tym jedna z degustacją wina)
- ubezpieczenie
- opieka pilota/przewodnika

Program i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz  obiektów i po muzeach. Bilety wstępów płatne we własnum zakresie (ok.230 CzK).

Dla grup zorganizowanych możliwość indywidualnej kalkulacji.
Strona główna > Słowacja > Podążając rzeką Morawą
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Forsycjowa 10, 51-253 Wrocław
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 21.12.2010 - Maciej Oziembłowski (c)