Obecny, historyczny herb Wrocławia

Polska

WROCŁAW


Informacje ogólne dla turystów


Obecny, historyczny herb Wrocławia
Biuro nasze specjalizuje się m.in. w kwaterowaniu grup we Wrocławiu

Wrocław należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych miast Polski, zarówno pod względem historycznym jak i turystycznym. Wizytówkami miasta są liczne obiekty takie jak: Rynek z Ratuszem, Ostrów Tumski z Katedrą, Stare Miasto z licznymi zabytkowymi budowlami i kościołami, Panorama Racławicka, Hala Ludowa z Parkiem Szczytnickim czy też znane w całej Polsce wrocławskie ZOO. Wrocław pomimo ogromnych zniszczeń wojennych powraca szybko do czasów swojej świetności. Wspaniale odrestaurowany Rynek należy obecnie do jednych z najpiękniejszych w Europie.

Niepowtarzalna atmosfera jednego z wrocławskich "magicznych miejsc" - Ostrowa Tumskiego jest jedyna w swoim rodzaju. Szeroka panorama widoczna z wieży Katedry czy też z kościoła św. Elżbiety ukazuje piękno dolnośląskiej metropolii położonej malowniczo nad Odrą. Wrocław niejako w naturalny sposób stał się spadkobiercą Lwowa. To tutaj zamieszkało wielu Lwowiaków i tutaj trafiło ze Lwowa malowidło "Panoramy Racławickiej". We Wrocławiu mieści się lwowskie Ossolineum i tutaj zagościł na stałe lwowski pomnik Aleksandra Fredry. To miasto ma swój klimat!

Wszystkie zainteresowane grupy młodzieży czy dorosłych pragnące zwiedzić Wrocław mogą to uczynić z nami. Możemy zaproponować Państwu program zwiedzania Wrocławia dostosowując go do oczekiwań grupy. Znając wrocławskie realia pomożemy Wam jak najpełniej i najprzyjemniej spędzić swój wolny czas we Wrocławiu.

Najbardziej znane zabytki Wrocławia są szeroko znane i opisane - również w internecie. Dla zainteresowanych i prawdziwych koneserów przygotowujemy opisy oraz galerie zdjęć miejsc znanych oraz tych mniej znanych, ale w naszym mniemaniu ciekawych i wartych spopularyzowania. Stąd też przedstawiamy Państwu opisy również takich miejsc we Wrocławiu, które się raczej rzadko zwiedza, a które z pewnością są warte poznania.

_Strona główna > Polska > Wrocław
AMIGO - Biuro Usług Turystycznych, ul. Nyska 68 lok.56, 50-505 Wrocław,
tel. (0-71) 72-555-76, tel. 0 606 99-80-60, fax: (0-71) 78-73-400, e-mail: amigo (at) amigo.wroc.pl lub amigo (at) polnet.cc
Strona AMIGO istnieje od kwietnia 1999 roku. Data ostatniej aktualizacji podstrony: 21.03.2004 - Maciej Oziembłowski (c)